Galaxy Z Flip 6 – kiedy premiera składanego flagowca? Sprawdź datę debiutu oraz specyfikację

Tegoroczny Galaxy Z Flip 6 od Samsunga ma przed sobą niełatwe zadanie, ponieważ oprócz rosnącej w siłę konkurencji (chociażby w postaci serii RAZR od Motoroli) musi przebić także innowacje wprowadzone w ramach swojego poprzednika. Czy przyszłoroczny flagowiec udźwignie oczekiwania jakie pokładają w nim fani koreańskiej marki?

Kiedy zobaczymy pokaz Galaxy Z Flipa 6?

Galaxy Z Flip 5 vs Z Flip 4

Galaxy Z Flip 6 niemalże na pewno zostanie zaprezentowany podczas letniego eventu Galaxy Unpaked. W zeszłym roku analogiczne wydarzenie odbyło się pod koniec lipca, natomiast w poprzednich latach impreza miała miejsce na początku sierpnia.

 • Samsung Galaxy Z Flip 3:
  • Prezentacja: 11 sierpnia 2021 r.
 • Samsung Galaxy Z Flip 4:
  • Prezentacja: 10 sierpnia 2022 r.
 • Samsung Galaxy Z Flip 5:
  • Prezentacja: 26 lipca 2023 r.
 • Samsung Galaxy Z Flip 6:
  • Prezentacja: 10 lipca 2024 r. (data spekulowana)

Podejrzewam więc, że nowa odsłona składanego smartfonu zostanie zaprezentowana na przełomie tych dwóch miesięcy (pierwsze przecieki sugerują datę 10 lipca). Tego samego dnia powinniśmy także zobaczyć premierę Galaxy Z Folda 6 oraz kolejne wydanie inteligentnych zegarków koreańskiego producenta (Galaxy Watch 7).

Galaxy Z Flip 6 – spodziewana specyfikacja

Galaxy Z Flip 5 vs Z Flip 4

Galaxy Z Flip 6 niemalże na pewno zostanie oparty na nowym procesorze marki Qualcomm, czyli Snapdragonie 8 Gen 3. Ta sama jednostka zawitała już do konkurencyjnego Xiaomi 14 i pojawiła się w niektórych modelach smartfonów z serii Galaxy S24 (w przypadku Europy jedynie w wersji Ultra). Nie spodziewam się jednak zbyt wielkich zmian w kwestii konstrukcji urządzenia, ponieważ już jego poprzednia wersja wprowadziła małą rewolucję w zakresie obsługi ekranu zewnętrznego.

Mam jednak nadzieję, że Samsung postawi w tym roku na poprawę oprogramowania małego panelu na obudowie jego flagowca, ponieważ jak na razie ilość aplikacji, które możemy na nim uruchomić jest niewielka. Co prawda w sklepie Galaxy Store znajdziemy dedykowany program Good Lock, który umożliwia odpalenie na ekranie zewnętrznym niemalże każdej zainstalowanej aplikacji, jednak część użytkowników może o tym w ogóle nie wiedzieć. Dobrym posunięciem byłoby więc wgranie analogicznego rozwiązania domyślnie do oprogramowania Z Flipa 6.

Kolejną wyczekiwaną zmianą jest zastosowanie większego ogniwa, co w rezultacie przełożyłoby się na dłuższą pracę po pojedynczym naładowaniu baterii. Podejrzewam jednak, że taka modyfikacja wymagałaby także zmian w zakresie wielkości smartfonu lub eliminacji niektórych elementów jego konstrukcji (np. cewki do ładowania indukcyjnego). Z drugiej strony koreańska marka może pójść w kierunku lepszej optymalizacji systemu, co z całą pewnością będzie możliwe przy użyciu nowego Snapdragona 8 Gen 3.