1670 – kiedy premiera 2. sezonu? Czy polski hit z Netflixa dostanie kontynuację? Mamy oficjalny komunikat

Serial 1670 to jedna z najnowszych polskojęzycznych produkcji, jakie znajdziecie obecnie w portfolio Netflixa. Tytuł opowiada o historii sarmackiego szlachcica Jana Pawła, a całe dzieło utrzymane jest w stylistyce, którą część fanów może kojarzyć z The Office.

1670 – czy powstanie 2. sezon?

1670 czy bd 2 sezon

Serial 1670 zdobył ogromną popularność i zagorzałą grupę fanów, która utworzyła petycję z żądaniem utworzenia 2. sezonu, pod którą podpisało się już ponad 60 tysięcy osób. Od samego początku na temat przyszłości dzieła wypowiadał się również jego scenarzysta — Jakub Rużyłło, który nie ukrywał, że chciałby powrócić do pracy nad 1670.

Na oficjalne komunikaty w tej sprawie nie musimy jednak czekać ani chwili dłużej, ponieważ Netflix jednoznacznie potwierdził, że kolejny sezon 1670 powróci do serwisu. Premiera nowych odcinków została zapowiedziana na 2025 rok, a na Instagramie pojawił się krótki traser zdradzający plany twórców dzieła. Jeśli nie możesz doczekać się premiery tytułu, to polecam zerknąć na mój artykuł, w którym zgromadziłem 5 seriali utrzymanych w podobnej stylistyce. Znajdziecie go oczywiście na 3D-Info.

Obsada serialu 1670

Andrzej z serialu 1670

Serial 1670 to polska produkcja, a więc w jej obsadzie znajdziemy jedne z najpopularniejszych nazwisk z naszej rodzimej kinematografii. Na szczególnie uznanie zasługuje świetna kreacja Bartłomieja Topy, którego fani mogą kojarzyć z takich filmów jak Drogówka czy Karbala.

  • Bartłomiej Topa jako Jan Paweł Adamczewski, szlachcic
  • Katarzyna Herman jako Zofia Adamczewska, żona Jana Pawła
  • Martyna Byczkowska jako Aniela Adamczewska, córka Jana Pawła i Zofii
  • Michał Sikorski jako Jakub Adamczewski, syn Jana Pawła i Zofii
  • Andrzej Kłak jako Andrzej Pobreża, przyjaciel Jana Pawła
  • Dobromir Dymecki jako Bogdan, szlachcic
  • Kirył Pietruczuk jako Maciej, kowal
  • Paulina Matusewicz jako Marianna, służąca w domu Adamczewskich

Za scenariusz tytułu odpowiedzialny jest Jakub Rużyłło, natomiast reżyserami serialu są: Maciej Buchwald oraz Kordian Kądziela.

O czym jest serial 1670?

Jan Paweł z 1670

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski — najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów.

Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!