reklama

Serial 1670 to jedna z najnowszych polskojęzycznych produkcji, jakie znajdziecie obecnie w portfolio Netflixa. Tytuł opowiada o historii sarmackiego szlachcica Jana Pawła, a całe dzieło utrzymane jest w stylistyce, którą część fanów może kojarzyć z The Office.

1670 – czy powstanie 2. sezon?

Fot. Netflix

Serial 1670 zdobył ogromną popularność i zagorzałą grupę fanów, która utworzyła petycję z żądaniem utworzenia 2. sezonu, pod którą podpisało się już ponad 60 tysięcy osób. Od samego początku na temat przyszłości dzieła wypowiadał się również jego scenarzysta — Jakub Rużyłło, który nie ukrywał, że chciałby powrócić do pracy nad 1670.

Na oficjalne komunikaty w tej sprawie nie musimy jednak czekać ani chwili dłużej, ponieważ Netflix jednoznacznie potwierdził, że kolejny sezon 1670 powróci do serwisu. Premiera nowych odcinków została zapowiedziana na 2025 rok, a na Instagramie pojawił się krótki traser zdradzający plany twórców dzieła. Jeśli nie możesz doczekać się premiery tytułu, to polecam zerknąć na mój artykuł, w którym zgromadziłem 5 seriali utrzymanych w podobnej stylistyce. Znajdziecie go oczywiście na 3D-Info.

reklama

[promoted id=”17226″]

Obsada serialu 1670

Fot. Netflix

Serial 1670 to polska produkcja, a więc w jej obsadzie znajdziemy jedne z najpopularniejszych nazwisk z naszej rodzimej kinematografii. Na szczególnie uznanie zasługuje świetna kreacja Bartłomieja Topy, którego fani mogą kojarzyć z takich filmów jak Drogówka czy Karbala.

  • Bartłomiej Topa jako Jan Paweł Adamczewski, szlachcic
  • Katarzyna Herman jako Zofia Adamczewska, żona Jana Pawła
  • Martyna Byczkowska jako Aniela Adamczewska, córka Jana Pawła i Zofii
  • Michał Sikorski jako Jakub Adamczewski, syn Jana Pawła i Zofii
  • Andrzej Kłak jako Andrzej Pobreża, przyjaciel Jana Pawła
  • Dobromir Dymecki jako Bogdan, szlachcic
  • Kirył Pietruczuk jako Maciej, kowal
  • Paulina Matusewicz jako Marianna, służąca w domu Adamczewskich

Za scenariusz tytułu odpowiedzialny jest Jakub Rużyłło, natomiast reżyserami serialu są: Maciej Buchwald oraz Kordian Kądziela.

O czym jest serial 1670?

Fot. Netflix

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski — najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów.

Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!

Share.

Cześć, nazywam się Konrad i pracuję jako dziennikarz technologiczny dla portalu 3D-Info. Tematyka, w której się obracam dotyczy głównie branży mobile, a więc moje nazwisko zobaczycie przy zdecydowanej większości tekstów na temat smartfonów, smartwatchy oraz tabletów. Założenie, które staram się realizować podczas mojej pracy jest dość proste - chciałbym tworzyć teksty, które realnie pomagają czytelnikom w dokonaniu możliwie najlepszego dla nich wyboru podczas zakupu nowego produktu. Dążę również do tego, aby użytkownicy sprzętów, o których piszę byli zawsze poinformowani na temat aktualizacji i nowych funkcji dostępnych na ich urządzeniach. Nie będę przesadzał z patetycznymi hasłami o poczuciu dziennikarskiej misji, ale przyznam szczerze, że uważam moją pracę za sensowną jedynie wtedy, gdy pomaga ona odbiorcom w zbudowaniu większej świadomości na tematy, o których piszę. Chciałbym również utrzymywać kontakt z czytelnikami moich treści, a więc jeśli postawiłem w którymś ze swoich tekstów tezę, z którą się nie zgadzasz (lub jest dokładnie odwrotnie - na co liczę zdecydowanie bardziej) to z całą pewnością docenię każdą wiadomość, jaka trafi na moją skrzynkę.   Portal 3D-Info jest drugim miejscem, w którym realizuję się jako dziennikarz technologiczny. Wcześniej przez rok szlifowałem swój warsztat zawodowy w redakcji magazynu PC World, w którego papierową wersję zaczytywałem się gdy byłem jeszcze w dzieckiem. Wcześniej ukończyłem również kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale muszę przyznać, że wiedza zdobyta w ciągu kilku lat studiów stanowi zaledwie ułamek tego czego nauczyłem się przez rok w PCW. Decyzja o zmianie pracy na stanowisko w 3D-Info była w moim przypadku podyktowana chęcią zbudowania czegoś nowego i możliwością wzbogacenia portalu o autorską wizję na tworzone przeze mnie treści.   Dziennikarstwo technologicznie nie pochłania całego mojego czasu, a na co dzień staram się również rozwijać w kreatywnych kierunkach. Uczę się więc na kierunku Produkcji Muzyki we wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej oraz komponuję sporo utworów, które kiedyś zapewne opuszczą moją szufladę. Poza tworzeniem tekstów o technologii staram się również szlifować swój warsztat pisarski w kierunku treści beletrystycznych. Muszę jednak przyznać, że zdecydowanie największą cześć wolnego czasu spędzam niszcząc swoje nerwy na Summoners Rift.

Exit mobile version