Włochy – sprawdź, jaki Internet na kartę kupić przed wyjazdem

Wakacyjne wyjazdy niemalże zawsze wiążą się z przeszukiwaniem sieci pod kątem informacji na temat kraju, do którego się wybieramy. Wśród najpopularniejszych pytań, na które Google stara się w tym okresie odpowiedzieć, z całą pewnością znajdują się dylematy dotyczące wyboru odpowiedniego Internetu na kartę w konkretnym regionie świata.

Do całego procesu można podejść na dwa sposoby i zakupić odpowiednią kartę (z pakietem danych mobilnych) w Polsce u jednego z naszych operatorów lub zdecydować się na zakup analogicznego zestawu za granicą. Pierwszy przypadek z całą pewnością będzie bardziej komfortowy dla osób, które wolą przygotować się na wszystko jeszcze przed wycieczką, ponieważ drugi może wymagać działania w miejscu, do którego podróżujemy.

Jaki Internet na kartę kupić u polskich operatorów?

Włochy są państwem członkowskim Unii Europejskiej, a więc zakup Internetu mobilnego u polskich operatorów – który będzie działał na terenie omawianego kraju – jest dosyć prosty. W ofercie każdej dużej sieci komórkowej znajdziemy takie pakiety. Na stronie Play oraz T-Mobile podpięto odpowiednie zakładki, w których umieszczone zostały cenniki za 1 GB danych w roamingu.

  • Play | 1 GB = 15 zł | Link
  • T-Mobile | 1 GB w Taryfie GO = 15 zł, 1 GB w pozostałych taryfach = 34 zł | Link

W przypadku Orange sprawa jest nieco bardziej złożona, ponieważ operator nie posiada na swojej stronie zakładki, która w prosty sposób prezentowałaby cennik omawianej usługi. W regulaminach znajdziemy jednak kwotę, w jakiej dostępny jest 1 GB danych w ramach opcji Elastyczny Pakiet Internetowy, a także informacje o tym jaka część zakupionego w ten sposób Internetu może zostać wykorzystana w roamingu.

  • Orange | 1.1 GB = 7 zł | Link

Plus również w nieco mało intuicyjny sposób przedstawił dane dotyczące ceny 1GB danych w roamingu. Odpowiednia zakładka na stronie przedstawia bowiem koszty analogicznej usługi w Polsce, natomiast dopiero podczas rozmowy z konsultantem dowiedziałem się jak duża część Internetu będzie dostępna w EU. Wykorzystując szybki kod z oferty Plus Elastyczna na Kartę (5 zł za 5 GB) otrzymamy więc niecałe 1 GB danych w ramach roamingu (około 0.96 GB).

  • Plus | około 0.96 GB = 5 zł | Link

Cała ta gimnastyka wynikała jednak głównie z tego, że chciałem poznać cenę konkretnie za 1 GB Internetu mobilnego. W o wiele prostszy sposób zaprezentowane są ceny większych pakietów oraz odpowiadające im ilości danych do wykorzystania w EU.

Jaki Internet na kartę kupić na miejscu?

włochy flaga

Najwięksi operatorzy sieci komórkowych we Włoszech to TIM, Wind oraz Vodafone. Każda z tych sieci oferuje tzw. karty prepaid, czyli usługę, w której otrzymujemy określoną ilość np. Internetu oraz sms-ów do wykorzystania w określonym czasie. Tego typu rozwiązanie będzie zdecydowanie bardziej opłacalne w przypadku dłuższego pobytu za granicą niż krótkiego wakacyjnego wyjazdu.

Oferty konkretnych operatorów podlegają ciągłym modyfikacją, a więc w celu utrzymania uniwersalności niniejszego tekstu nie będę omawiał konkretnych pakietów każdej z sieci. Zaznaczę jednak, że karty prepaid można zazwyczaj zakupić na lotniskach lub kioskach, a więc najlepiej porównać ofertę proponowanej nam usługi z – zebranymi przeze mnie wyżej – cenami u polskich operatorów.

Ten tekst może zawierać linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.