Jaki Internet na kartę w Egipcie? [PORADNIK] 

W tym roku wybierasz się do Egiptu? Bez dostępu do Internetu się nie obejdzie! Oto, jakie możliwości masz do wyboru, jak chodzi o Internet na kartę w Egipcie.

Tani Internet w Egipcie to oczywiście hotelowe Wi-Fi. Co jednak w sytuacji, gdy chcesz korzystać z sieci również poza obiektem? Lub, co gorsza, hotel nie umożliwia korzystania z darmowego hotspotu? Jedyna opcja to Internet na kartę. Na szczęście, możliwości jest nawet kilka.

Czy będzie tanio? Egipt nie jest członkiem Unii Europejskiej, można zatem spodziewać się wyższych cen niż w krajach członkowskich. Warto jednak zwracać uwagę na promocje – ceny mogą wahać się w zależności od aktualnie proponowanej przez danego operatora oferty.

Egipt – jaką sieć komórkową wybrać?

No dobrze, ale jaką właściwie wybrać sieć? Po przylocie do Egiptu mamy właściwie kilka możliwości. Najpopularniejsze wśród osób wybierających tę popularną wakacyjną destynację sieci oferują różne pakiety Internetu na kartę. Mogą one różnić się między sobą limitami transferu danych, terminem ważności, a także – oczywiście – ceną. Wybierz zatem pakiet, który w momencie przyjazdu najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Oto, jakie sieci masz do wyboru.

Sieci komórkowe dostępne w Egipcie

Vodafone. Vodafone oferuje karty SIM przeznaczone do korzystania z Internetu na kartę. Sieć oferuje różne opcje taryfowe i limity danych, które można dopasować do swoich potrzeb tak, by Internet na kartę w Egipcie nie rozczarował cię podczas urlopu.

Orange. Znana z Polski sieć również zapewnia Internet na kartę w Egipcie. Oferuje różne pakiety danych, które można wykupić na określony czas. Możesz więc wybrać pakiet zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Etisalat. Ta sieć również jest bardzo popularna wśród turystów. Oferuje niedrogi Internet na kartę w Egipcie. Dostępne są pakiety, różniące się limitem danych i terminem ważności.

Egipt – gdzie kupić kartę SIM prepaid?

Do tego, że Internet na kartę w Egipcie na wczasach jest potrzebny, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Przydaje się do nawigacji po okolicy, kupowania biletów online, bieżącego sprawdzania pobliskich atrakcji, no i oczywiście – do publikowania zdjęć w mediach społecznościowych i przesyłania ich najbliższym. Niestety, korzystanie z własnej karty SIM może być po prostu drogie

Docierasz więc na miejsce, wysiadasz z samolotu i… gdzie udać się po przedpłaconą kartę SIM? Bo, naturalnie, Internet na kartę w Egipcie jest ci potrzebny. Oczywiście, możesz zrobić to dopiero, gdy zameldujesz się w hotelu, wypakujesz bagaże i chwilę odpoczniesz po podróży. Warto jednak uwzględnić fakt, iż poza największymi aglomeracjami możesz mieć problem ze znalezieniem punktu, w którym kupisz i zarejestrujesz kartę. Jeśli twoje lokum mieści się poza jednym z większych miast – lepiej kup kartę SIM zaraz po przyjeździe. Możesz tego dokonać nawet jeszcze na lotnisku. Pamiętaj, że po zakupie karty SIM należy zarejestrować ją na swoje dane.