Sprawdź 3 najważniejsze smartfony, które trafią do sprzedaży na początku 2024 roku

Początek przyszłego roku będzie okresem bogatym w premiery topowych smartfonów od kluczowych branżowych marek. Do europejskich konsumentów trafią wówczas: Xiaomi 14, Galaxy S24 oraz OnePlus 12. Sprawdź, dlaczego warto czekać na pokazy tych urządzeń.

Dlaczego Xiaomi 14 może okazać się najmocniejszym smartfonem 2024 roku?

smartfon xiaomi 13 (3)

Najnowszy flagowiec Xiaomi doczekał się już swojej prezentacji, a oryginalny debiut urządzenia odbył się pod koniec października. Smartfon trafił wtedy do sprzedaży na swoim rodzimym, chińskim rynku, ale jego globalny pokaz odbędzie się dopiero na początku przyszłego roku.

  • Spodziewana data premiery: końcówka stycznia

Xiaomi 14 będzie unikalnym urządzeniem, ponieważ poza topowym Snapdragonem 8 Gen 3 (którego prawdopodobnie zabraknie w niektórych wersjach Galaxy S24 – o czym później) jego użytkownicy mogą liczyć również na nową nakładkę systemu, która na dobre zastąpi popularne MIUI. HyperOS – bo taką nazwę będzie nosiło oprogramowanie – ma stawiać przede wszystkim na łatwiejszą integrację między różnymi urządzeniami azjatyckiej marki. Ten kierunek rozwoju jasno wskazuje na to, że Xiaomi planuje intensywnie rozwijać swój własny ekosystem produktów.

Czemu Galaxy S24 będzie wyjątkowy?

Galaxy S23 vs Xiaomi 13

Premiera nowych flagowców Samsunga odbędzie się w połowie stycznia, a do sprzedaży trafią wówczas następujące wersję topowego smartfonu: Galaxy S24, Galaxy S24 Plus oraz Galaxy S24 Ultra. Przyszłoroczne urządzenia koreańskiego producenta będą wyraźnie różnić się od swoich poprzedników, ponieważ najprawdopodobniej marka powróci do podziału na wersje wyposażone w Snapdragony oraz modele oparte na Exynosach.

  • Spodziewana data premiery: 17 stycznia

Europejscy użytkownicy niemalże na pewno otrzymają dostęp do egzemplarzy działających na autorskim chipsecie Samsunga, co może okazać się niemałym rozczarowaniem (jak chociażby w przypadku Galaxy S22) lub ogromnym zaskoczeniem. W sieci pojawiło się również sporo przecieków, które sugerują, że nowe flagowce koreańskiej marki mają stawiać przede wszystkim na zaawansowane funkcje AI, które większość użytkowników może kojarzyć z takich modeli językowych jak Chat GPT czy Google Bard.

Dlaczego powinniśmy czekać na pokaz OnePluse’a 12?

OnePlus 12 grafika koncepcyjna

OnePlus 12 to kolejny topowy flagowiec, który trafi do europejskich konsumentów na początku przyszłego roku. Trzeba przyznać, że urządzenie nie będzie miało łatwej konkurencji, ale z całą pewnością nie skreślałbym go już na starcie. Zeszłoroczna premiera OnePluse’a 11 okazała się bowiem bardzo przyjemnym zaskoczeniem, a azjatycka marka pokazała, że nadal potrafi robić solidne smartfony.

  • Spodziewana data premiery: przełom stycznia i lutego

Warto jednak pamiętać, że popularny producent już dawno przestał tworzyć telefony z kategorii flagship killerów, czyli urządzeń ze średniej półki cenowej, które ze względu na swoje podzespoły mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla droższych smartfonów. OnePlus od dłuższego czasu stawia na flagowce z krwi i kości, które poza topową specyfikacją posiadają również adekwatną do swoich funkcji wycenę (pisząc adekwatną mam raczej na myśli – spójną z całą branżą).