HyperOS – kiedy premiera nowej aktualizacji na smartfony Xiaomi? Które modele otrzymają do niej dostęp?

HyperOS to zupełnie nowa nakładka przeznaczona na smartfony marki Xiaomi. Oprogramowanie zastąpi popularny systemu MIUI, choć pod wieloma względami – a w szczególności pod kątem designu całego UI – kolejna wersja nakładki będzie przypominać swojego poprzednika. Poprawki mają dotyczyć przede wszystkim łatwiejszej integracji między poszczególnymi urządzeniami azjatyckiego producenta.

Które modele jako pierwsze otrzymają dostęp do HyperOS?

Xiaomi Redmi Note 12

Pod koniec grudnia w sieci pojawił się oficjalny komunikat ze strony Xiaomi, w którym marka potwierdziła, że odświeżona wersja oprogramowania trafi wkrótce na kilka jej urządzeń. Poniżej znajdziecie listę telefonów, zakwalifikowanych do otrzymania nowej nakładki w pierwszej kolejności.

  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Pro
  • Xiaomi 13 Ultra
  • Xiaomi 13T
  • Xiaomi 13T Pro
  • Redmi Note 12
  • Redmi Note 12S

Na HyperOS mogą więc liczyć nie tylko właściciele topowych smartfonów, ale i użytkownicy średniopółkowych modeli z serii Redmi Note.

Jak sprawdzić, czy mój telefon na pewno dostanie aktualizację?

Aplikacje na smartfon Android

Jeżeli jesteś właścicielem jednego ze starszych smartfonów Xiaomi, to w Sklepie Play znajdziesz aplikację, która zweryfikuje, czy Twój telefon otrzyma w przyszłości oprogramowanie HyperOS. Program nosi nazwę HyperOS Updater i jest dostępny do pobrania za darmo.

Jest on również banalnie prosty w obsłudze i tak właściwie ściągnięcie aplikacji na telefon jest niemalże wszystkim, co musisz zrobić. Kolejny krok to uruchomienie Update’ra, który na głównym ekranie wyświetli informacje dotyczące przyszłej dostępności do omawianej aktualizacji na używanym przez Ciebie smartfonie.

Kiedy HyperOS zadebiutuje na pierwszych smartfonach Xiaomi?

Xiaomi 13

HyperOS doczekał się swojej premiery podczas pokazu najnowszych flagowców marki Xiaomi. Problem tkwi jednak w tym, że debiut oprogramowania nastąpił jedynie na jego rodzimym, chińskim rynku, a europejscy użytkownicy otrzymają dostęp do aktualizacji dopiero na początku przyszłego roku.

  • Prawdopodobna data premiery: przełom stycznia oraz lutego

Azjatycki producent zapowiedział, że globalny pokaz HyperOS nastąpi w pierwszym kwartale 2024 roku, a to oznacza, że najprawdopodobniej będzie on połączony z premierą Xiaomi 14 oraz Xiaomi 14 Pro.