Uwierz mi, będziesz chciał kupić tego laptopa. Acer przedstawia nowość dla graczy — Acer Predator Triton Neo 16

Intel podczas swojej grudniowej prezentacji nowych procesorów Core Ultra zapowiedział, że te od razu trafią do sprzedaży i już tego samego dnia możemy spodziewać się urządzeń na nich bazujących. Skoro jednak niebiescy tłumaczą zmianę nazwy rewolucyjnymi rozwiązaniami to czy na takie same nowości możemy liczyć w przypadku nowych urządzeń, które trafiły do sprzedaży? Wszystko wskazuje, że tak a Acer to udowadnia!

Nowe procesory Core Ultra zastępują znana od ponad 15 lat serię “Core I”. Jedną z największych nowości nowych układów jest pełna integracja architektury Intel Arc znanej z dedykowanej karty graficznych. Dzięki temu zintegrowany układ graficzny ma osiągać nawet dwukrotnie wyższą wydajność nie tylko w grach, ale i podczas tworzenia treści. Inżynierom Intel udało się również poprawić znacząco energooszczędność samych procesorów. Dzięki temu nowe laptopy mają pracować jeszcze dłużej na baterii. Oczywiście nie zbrakło wielopoziomowego wsparcia dla sztucznej inteligencji. I choć trudno w to uwierzyć, cała ta móc może trafić nawet to bardzo kompaktowych laptopów.

Nie tylko do pracy – Acer Predator Triton Neo 16

Gamingowa seria Predator Acera, doczekała się nowego modelu bazującego na procesorach serii Core Ultra. Nowy Triton Neo stawia na jednostki z najwydajniejszej serii “H” – Intel Core Ultra 7 165H, bądź Intel Core Ultra 9 185H. Oczywiście te są fabrycznie wyposażone w dedykowany silnik AI i obsługują technologię Intel Application Optimization. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na płynną rozgrywkę, ale poprawi również komfort pracy. Poza najnowszymi i najwydajniejszymi procesorami Core Ultra, laptop został wyposażony w najmocniejsze dedykowane układy graficzne od NVIDII. Mowa oczywiście o kartach GeForce RTX serii 40. Te obsługują technologię NVIDIA DLSS 3.5. Dzięki temu użytkownicy będą mogli cieszyć się grafiką zoptymalizowaną pod kątem sztucznej inteligencji w grach i aplikacjach wykorzystujących ray tracing. W najmocniejszym wariancie laptopy Acer Predator Triton Neo 16 mają być wyposażone w nawet w RTX 4070. Taka konfiguracja sprosta oczekiwaniom nie tylko najbardziej wymagających graczy. Laptop idealnie sprawdzi się również do pracy, a certyfikat NVIDIA-Studio jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Za odpowiednie schłodzenie tak mocnych podzespołów zadba znane rozwiązane. Producent po raz kolejny postawił na wentylatory AeroBlade 3D 5 generacji, które już wcześniej były zastosowane w najmocniejszych jednostkach dostępnych na rynku. Acer po raz kolejny zrezygnował też z klasycznych termopadów, decydując się na specjalną piankę termiczną. Rozwiązanie zapewniające nie tylko lepszą przewodność cieplną, ale lepszy kontakt na całej powierzchni chłodzenia. Oczywiście na procesorze zastosowano ciekły metal. Całością będziemy sterować za pomocą oprogramowania Predator Sense 5.0. Do naszej dyspozycji zostały przygotowane cztery profile dopasowujące nie tylko pracę układu chłodzenia, ale i wydajności urządzenia. Dodatkowo nie zabrakło możliwości personalizacjo 3-strefowego podświetlenia klawiatury RGB.

Aby w pełni docenić możliwości urządzenia w generowaniu obrazu, Predator Triton Neo 16 został wyposażony w 16-calowy wyświetlacz. Ten ma imponującą rozdzielczość 3,2K (3200 x 2000 pikseli) i to przy częstotliwości odświeżania wynoszącej 165 Hz. Wiemy jednak, że do sprzedaży mają również trafić również modele wyposażone w panele WQXGA (2560 x 1600). Predator Triton Neo 16 jest również wyposażony w pełną gamę portów, w tym HDMI, dwa porty USB-C Thunderbolt 4 i czytnik kart Micro SD. Cała ta moc została zamknięta w obudowie mierzącej zaledwie 19 mm grubości. Sam laptop waży ok. 2.4 kg, przez co jest jedną z najlżejszych konstrukcji gamingowych z RTX 4070 na pokładzie dostępnych na rynku.

Acer Swift Go 14 – mobilne biuro o nieskończonych możliwościach

Pewne też było, że nowe procesory Intela trafią również do najwydajniejszych komputerów przeznaczonych do pracy. Przy okazji premiery procesorów Core Ultra Acer postanowił odświeżyć swoją serię Swift Go. Nowy 14-calowy model wyróżnia się nie tylko pod względem zastosowanego procesora. Przede wszystkim producent postawił na jak najlepszą jakość wyświetlanego obrazu. Nie dziwi, zatem że do naszej dyspozycji otrzymujemy panel OLED o imponujących parametrach. Ekran o proporcjach 16:10 ma rozdzielczość 2880×1800 jest odświeżany z częstotliwością 90 Hz. Zapewnia on 100% pokrycie palety barw standardu DCI-P3 oraz posiada certyfikat VESA Display HDR True Black 500. Jednak nie jest to jedyna opcja. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru laptopa wyposażonego w ekran dotykowy WUXGA (1920×1200).

Zadbano również o jakość prowadzonych przez nas wideo konferencji. Acer Swift Go 14 został wyposażony w kamerę internetową o rozdzielczości 1440p. Dodając do tego wsparcie aplikacji Acer PurifiedVoice i Acer PurifiedView możemy być pewni, że zarówno pod względem obrazu, jak i dźwięku mamy do czynienia z najwyższą jakością. Dedykowane oprogramowanie eliminuje zakłócenia dźwiękowe oraz poprawiają estetykę prezentacji, umożliwiając rozmycie tła, automatyczne kadrowanie i korekcję spojrzenia. Dodatkowo, Acer QuickPanel łatwo konfiguruje narzędzia wideokonferencyjne, uruchamiając się automatycznie przy użyciu kamery lub mikrofonu.

Kolejnym dedykowanym programem, który znajdziemy w laptopach Acer Swift Go 14 jest AcerSense. Narzędzie to pozwala na zarządzanie wydajnością laptopa. Aplikacja została wyposażona w zakładkę Acer AI Zone, która ułatwia dostęp do funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Laptop Swift Go 14 jest wyposażony w niezbędne porty łączności, w tym dwa USB typu C, HDMI 2.1 i gniazdo MicroSD. Oczywiście nie mogło zabraknąć bezprzewodowej karty sieciowej od Intela w standardzie Wi-Fi 6E czy Intel Bluetooth LE Audio zapewniają wysokiej jakości bezprzewodowe połączenia sieciowe i audio. I to wszystko w laptopie ważącym zaledwie 1,32 kg, o grubości 14,9 mm.