The Good Doctor skończy się na 7 sezonie. Znamy powód tej decyzji

Za kilka dni w USA pojawi się 1 odcinek 7 sezonu The Good Doctor. Wiemy, że będzie to jednocześnie ostatnia seria. Dlaczego?

Serial The Good Doctor zadebiutował w 2017 roku. Przez 7 lat zebrał wokół siebie rzeszę wiernych fanów, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych odcinków i sezonów. W Polsce można aktualnie zobaczyć 6 sezonów produkcji na platformach Viaplay (6 sezonów), Amazon Prime Video (4 sezony) oraz Netflix (5 sezonów). Jeśli chodzi o dostęp do najnowszych odcinków, aktualnie nie wiadomo jeszcze gdzie się pojawią, jednak na pewno będziemy o tym informować.

The Good Doctor kończy się na 7 sezonie

Po 7 sezonie nie będziemy mieli już okazji obejrzeć dalszych losów dr. Shauna Murphy’ego. Jak powiedział David Shore, producent serialu, były dwa powody takiej decyzji. Z jednej strony tak zdecydowała stacja ABC, gdzie produkcja jest nadawana, z drugiej jednak cała historia w bardzo naturalny sposób dobiega końca. To, z czego twórca jest zadowolony to fakt, że ekipa przygotowała bardzo emocjonujące i satysfakcjonujące zakończenie i mogli zrobić to na swoich zasadach, bez wymuszonych przez nikogo decyzji.

Zapewne nie jest to mimo wszystko łatwa sytuacja dla twórców. Shore dodał:

Wiem, że przez resztę mojego życia będę miał sytuacje, w których pomyślę: “Cholera, chciałbym teraz pisać o doktorze Murphym”. 

Kilka słów dodała także Liz Friedman, czyli druga z producentek, która potwierdziła, że zakończenie powinno być dla wszystkich satysfakcjonujące.

Kiedy premiera?

Premiera 1 odcinka 7 sezonu The Good Doctor zaplanowana jest na 20 lutego 2024 roku. Całość została rozłożona na 10 odcinków, które będą się pojawiać w tygodniowych odstępach. Będzie go można obejrzeć w oryginalnym języku na platformie Hulu. Możesz skorzystać z sieci VPN, aby zyskać do niej dostęp z Polski. Konieczne jest także wykupienie abonamentu samej platformy.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.