Ten serial z pewnością zasługuje na 2 sezon! Jakie są szanse, że go otrzyma?

Sprawdź, co wiemy na temat potencjalnego 2 sezonu serialu Szogun.

Czy jest szansa na to, że Szogun otrzyma 2 sezon? Początkowo miał to być miniserial. Co więcej, obraz oparty jest na książce i kończy się dokładnie w tym samym miejscu co powieść. Sprawdziłem, jakie są szanse i co twórcy mają do powiedzenia na ten temat.

O czym jest serial Szogun?

Serial Szogun jest adaptacją powieści autorstwa Jamesa Clavella. Akcja toczy się w Japonii w 1600 roku, kiedy kraj znajduje się u progu wojny domowej. Lord Yoshii Toranga walczy o swoje życie, kiedy przeciwko niemu sprzymierzają się członkowie Rady Regentów. W tym samym czasie w pobliskiej wiosce rybackiej pojawia się tajemniczy, europejski okręt, na którego pokładzie znajduje się pilot, John Blackthorne. Jest przekonany, że zna sekrety, które pozwolą Torandze na zwycięstwo.

Obsada

W serialu Szogun występują m.in.:

  • Hiroyuki Sanada
  • Cosmo Jarvis
  • Tadanobu Asano
  • Anna Sawai
  • Hiroto Kanai
  • Emi Kamito
  • Kengo Hashimoto
  • Sen Mars
  • Mako Fujimoto

Czy jest szansa na 2 sezon Szoguna?

W chwili pisania tego artykułu emitowany jest ostatni odcinek Szoguna i twórcy nie odnieśli się jeszcze oficjalnie do przyszłości serii. W rozmowach z mediami jednak wyrazili swoje zdanie co do ewentualnej kontynuacji.

Justin Marks w rozmowie z serwisem The Direct powiedział:

Myślę, że opowiadamy kompletną historię z książki i docieramy do końca. Mam nadzieję, że ci, którzy przeczytali książkę, zobaczą, że serial kończy się w dokładnie tym samym miejscu.

W podobnym tonie na ten temat wypowiedział się także podczas wywiadu z The Hollywood Reporter:

Doprowadziliśmy tę historię do końca książki i postawiliśmy kropkę na końcu zdania. Uwielbiamy zakończenie książki; to był jeden z powodów, dla których oboje wiedzieliśmy, że chcemy to zrobić – i zakończyliśmy dokładnie w tym miejscu.

Rachel Kondo podczas rozmowy z The Direct zaznaczyła także, że sukces Szoguna może być swego rodzaju zapalnikiem dla widzów, którzy będą chcieli jeszcze więcej opowieści traktujących o Japonii i jej historii. Wygląda więc na to, że z dużą dozą prawdopodobieństwa nie doczekamy się typowego, 2 sezonu Szoguna. Ta opowieść jest już po prostu zakończona. Nie wykluczone jednak, że twórcy skupią się na innych historiach, które mogą być w podobny sposób wciągające i angażujące dla widzów.

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji obejrzeć serialu, wszystkie 10 odcinków dostępnych jest już na platformie Disney Plus.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.