Czy Szkoła dla Elity otrzyma 8 sezon? Sprawdź, co wiemy na temat kontynuacji popularnego serialu Netflixa

Siódmy sezon serialu Szkoła dla Elity zadebiutował na platformie Netflix 20 października. Oczekiwanie na najnowszą odsłonę produkcji trwało niecały rok, a w zamian fani otrzymali 8 świeżych epizodów z ich ulubionymi postaciami. Finał aktualnej serii naturalnie prowadzi do pytań o powstanie jej ewentualnej kontynuacji. Czy Szkoła dla Elity może liczyć na ósmy sezon?

Co wydarzyło się w 7 sezonie Szkoły dla Elity?

Siódmy sezon omawianej produkcji jest już w całości dostępny na platformie Netflix. Zarys jego fabuły brzmi następująco (ostrzeżenie przed spoilerami): “W nowym sezonie Omar prowadzi nowe życie na uniwersytecie z dala od Las Encinas, ale nie jest w stanie poradzić sobie z poczuciem winy za śmierć Samuela, co skłania go do poddania się terapii.

Dzięki stażowi postanawia wrócić do szkoły, w której wszystko się wydarzyło i stawić czoła swoim demonom. Dzięki podróży Omara odkryjemy, że reszta uczniów również po cichu walczy z własnymi problemami. 7. sezon Szkoły dla Elity zajmie się zdrowiem psychicznym i tym, jak większość z nas zaniedbuje je ze strachu lub ignorancji”.

Czy Szkoła dla Elity otrzyma 8 sezon?

Kadr z 7. sezonu serialu Szkoła dla Elity

Zaraz po premierze siódmego sezonu Netflix oficjalnie zapowiedział, że seria zostanie wznowiona na potrzeby ósmej części. Niestety nie wiemy dokładnie w jakim terminie nastąpi debiut pierwszych odcinków finałowej odsłony serialu, ale najprawdopodobniej będzie to miało miejsce pod koniec 2024 roku.

Wśród zapowiedzi znalazły się również informacje sugerujące, że do obsady tytułu dołączą zupełnie nowe twarze. Twórcy produkcji wspomnieli jak na razie o dwójce aktorów, którymi mają być Ane Rot oraz Nuno Gallego. Szkoła dla Elity jest jednym z najdłużej odnawianych seriali Netflixa, a więc ogłoszenie jej finalnego sezonu raczej nie powinno nikogo dziwić. O kolejnych informacjach na temat kontynuacji tytuły, będę was informował na bieżąco.

Ile odcinków będzie miał 8 sezon serialu?

Szkoła dla Elity

Do oficjalnego ogłoszenia listy odcinków następnego sezonu Szkoły dla Elity zostało jeszcze sporo czasu, niemniej już dzisiaj możemy z dość dużą dokładnością założyć ile epizodów otrzyma serial. Swoje spekulacje oprę przede wszystkim na poprzednich odsłonach produkcji, ponieważ każda z nim została podzielona na dokładnie taką samą ilość części.

  • Sezon 1 – 8 odcinków
  • Sezon 2 – 8 odcinków
  • Sezon 3 – 8 odcinków
  • Sezon 4 – 8 odcinków
  • Sezon 5 – 8 odcinków
  • Sezon 6 – 8 odcinków
  • Sezon 7 – 8 odcinków

Zakładam więc, że kolejny sezon również otrzyma 8 epizodów, które domkną historie głównych bohaterów serialu.