Samsung Galaxy A35 – kiedy premiera nowego smartfonu? Jakiej specyfikacji i ceny możemy się spodziewać?

Seria Galaxy A od Samsunga gromadzi w sobie średniopółkowe modele, mające stanowić atrakcyjną cenowo alternatywę dla droższych urządzeń z linii FE (która powróciła do portfolio marki w tym roku) oraz topowych flagowców sprzedawanych za ponad 4 tysiące złotych. Model Galaxy A35 zostanie zaprezentowany w przyszłym roku, ale w sieci już teraz pojawiają się pierwsze informacje na jego temat. W niniejszej publikacji gromadzę więc wszystkie najważniejsze plotki oraz spekulacje, dotyczące nowego telefonu Samsunga.

Kiedy zobaczymy premierę modelu Galaxy A35?

Fioletowy smartfon Samsung Galaxy A34

Data premiery modelu Galaxy A35 nie została jeszcze ujawniona, ale termin jego oficjalnej prezentacji najprawdopodobniej będzie nawiązywał do poprzednich urządzeń w tej serii. Tegoroczny wariant A34 – a także jego starsza wersja, czyli A33 – trafił do sprzedaży w marcu. Możemy więc spekulować, że kolejna odsłona urządzenia doczeka się swojego oficjalnego pokazu właśnie w 3-cim miesiącu przyszłego roku.

W tym miejscu warto jednak wspomnieć o plotkach, które sugerują, że Samsung przyspieszy prezentację swoich przyszłorocznych flagowców (seria Galaxy S24), czego rezultatem będzie debiut omawianych smartfonów jeszcze w styczniu (analogiczne wydarzenie w poprzednich latach miało miejsce na początku lutego). Istnieje więc pewna szansa na to, że koreański producent zdecyduje się również zmodyfikować termin pokazu swoich średniopółkowych modeli, a wariant Galaxy A35 trafi do sprzedaży wcześniej niż jego poprzednicy.

Ile będziesz kosztował nowy Samsung?

Tani model Samsunga

Samsung Galaxy A35 będzie przedstawicielem niższej-średniej półki cenowej, a podczas pokazu urządzenia najprawdopodobniej zobaczymy również debiut modelu A55. Kwota, w której omawiany telefon trafi do sprzedaży będzie więc uzależniona od ceny jego droższego brata bliźniaka.

  • Samsung Galaxy A35 | Spekulowana cena w dniu premiery: 1800 – 1900 złotych
  • Samsung Galaxy A34 | Cena w dniu premiery: 1899 złotych
  • Samsung Galaxy A33 | Cena w dniu premiery: 1749 złotych

Spoglądając na ceny poprzednich wersji urządzenia (a także niewielkie wahania na przestrzeni dwóch ostatnich lat), możemy śmiało zakładać, że Galaxy A35 będzie dostępny za około 1800-1900 złotych.

Galaxy A35 – wszystko co wiemy na temat specyfikacji urządzenia

Plecki smartfonu Samsung Galaxy A34

Galaxy A35 niemalże na pewno zostanie oparty na autorskim procesorze Samsunga z serii Exynos. Koreański producent coraz częściej zaznacza bowiem, że planuje odchodzić od chipsetów innych marek i zamiast tego zamierza stosować w swoich urządzeniach własne podzespoły. Przykładem takiego działania może być tegoroczny Galaxy S23 FE (oparty na Exynosie 2200), a dodatkowo w sieci pojawia się dużo informacji na temat nadchodzącego Galaxy S24, którego poszczególne wersje również mają wykorzystywać autorskie jednostki Samsunga.

Wstępne przecieki na temat omawianego modelu sugerują, że urządzenie otrzyma aparat główny o rozdzielczości 50 Mpix. Będzie to zauważalny upgrade względem poprzedniej wersji smartfonu, choć trzeba przyznać, że przeskok w jakości zdjęć będzie raczej symboliczny (A34 wykorzystywał obiektyw o rozdzielczości 48 Mpix). Niemalże pewną informacją na temat Galaxy A35 jest także obecność chipu 5G, który stał się już tak właściwie standardem w większości nowych telefonów.