Tęsknisz za klimatem Adamczychy z 1670? Sprawdź 5 seriali utrzymanych w podobnej konwencji

Serial 1670 zadebiutował na Netflixie w połowie grudnia 2023 roku i w krótkim czasie stał się jedną z najpopularniejszych produkcji wśród polskich użytkowników tej platformy. Jako, że dzieło posiada tylko jeden sezon (składający się z 8 odcinków), to jego nadrobienie w całości trwa zaledwie kilka godzin. W niniejszej publikacji poznasz więc alternatywne tytuły – podobne do hitowego 1670 – które warto sprawdzić w trakcie czekacie na nowe odcinki popularnej produkcji, które mają pojawić się na Netflixie dopiero w 2025 roku.

Polska wersja The Office

Kropliczanka The Office Polska

Polska wersja serialu The Office to zaskakująco dobre dzieło (zaskakująco, ponieważ pierwszy zwiastun produkcji nie napawał zbyt dużym optymizmem), które możecie obejrzeć w serwisie Canal+. Tytuł posiada obecnie 3 sezony, a każdy z nich składa się z 12 odcinków.

  • Ilość sezonów: 3
  • Dostępne na: Canal+

Akcja rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników Kropliczanki.

Amerykański The Office

Obsada serialu The Office

W niniejszym zestawieniu nie mogło zabraknąć najpopularniejszej wersji The Office, czyli amerykańskiej interpretacji serialu (oryginał posiada brytyjskie korzenie, a w rolę Michael’a Scotta wciela się tam Ricky Gervais). Produkcja posiada 9 sezonów i można ją obecnie obejrzeć na niemalże każdej popularnej platformie streamingowej.

  • Ilość sezonów: 9
  • Dostępne na: Netflix, Prime Video, HBO MAX, Player, VIA Play, SkyShowtime

Serial The Office to komedia poprowadzona w stylu mockumentary, której scenariusz opowiada o perypetiach pracowników biura firmy papierniczej Dunder Mifflin w Scranton w Pensylwanii. Głównym wątkiem dzieła jest relacja między ekscentrycznym szefem Michaelem Scottem a jego podwładnymi oraz przełożonymi.

Co robimy w ukryciu

Serial o wampirach

Co robimy w ukryciu to amerykański serial komediowy, opowiadający o perypetiach grupy wampirów, żyjących we współczesnym w Nowym Jorku. Główni bohaterowie produkcji to Nandor, Laszlo, Nadja i Colin Robinson, którzy próbują ukryć swoją prawdziwą naturę przed ludźmi.

  • Ilość sezonów: 6
  • Dostępne na: HBO MAX, Player, Disney+

Serial posiada 6 sezonów i możecie go obejrzeć na HBO MAX, Playerze oraz Disney+. Twórcą dzieła jest nowozelandzki aktor i scenarzysta Jemaine Clement, w którego portfolio znajdują się takie tytuły jak: Faceci w Czerni 3 czy Kolacja dla palantów.

Parks and recreation

Serial Parks and recreation


Parks and Recreation to kolejna amerykańska produkcja na mojej liście, która może zainteresować fanów polskiego 1670. Serial opowiada o perypetiach pracowników działu parków i rekreacji w Pawnee, małym miasteczku w Indianie, a jego główną bohaterką jest – oddana swojej pracy – Leslie Knope.

  • Ilość sezonów: 7
  • Dostępne na: HBO MAX, Player, VIA Play

Twórcami omawianego tytułu są Greg Daniels i Michael Schur, którzy pracowali wspólnie przy wielu znacznie popularniejszych dziełach. W dorobku artystów znajdziecie więc takie pozycje jak: The Office (amerykańska wersja – wspólnie), Saturday Night Live (Greg Daniels) oraz Brooklyn Nine-Nine i The Good Place ( Michael Schur).

Modern Family

Reklama serialu Modern Family

Modern Family to paradokumentalny serial komediowy opowiadający o losach wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny. Produkcja posiada 11 sezonów i jest dostępna do obejrzenia w ramach subskrypcji na platformie Disney+.

  • Ilość sezonów: 11
  • Dostępne na: Disney+

Krótki opis fabuły dzieła przedstawia się następująco: Jay poślubił właśnie znacznie młodszą od siebie Glorię, która ma syna z poprzedniego małżeństwa. Tymczasem jego syn, Mitchell, adoptuje córkę wraz ze swoim partnerem, Cameronem. Córka Jay`a natomiast sama musi dbać o dyscyplinę w domu, gdyż jej mąż stara się za wszelką cenę być dla swoich dzieci wyluzowanym ojcem i najlepszym kumplem.