Puszka Pandory – czy będzie 2 sezon serialu Netflixa?

Wiele osób zastanawia się, czy na Netflix pojawi się 2 sezon serialu Puszka Pandory. Zbieramy najważniejsze informacje na ten temat.

Puszka Pandory to niemiecki serial, który praktycznie od dnia premiery znajduje się na liście TOP 10 najchętniej oglądanych seriali w naszym kraju. Jakie są szanse na to, że doczekamy się 2 sezonu?

Puszka Pandory – o czym jest serial?

Głównym bohaterem serialu Puszka Pandory jest były policjant – Mike Atlas. Kończąc niezwykle trudną sprawę, przeszedł załamanie nerwowe i w konsekwencji stracił pracę. Postanowił także zerwać kontakty z rodziną i wylądował na ulicy. Obiecał sobie, że już nigdy więcej nie będzie miał nic do czynienia z policją. Wszystko się jednak zmienia, kiedy mężczyzna, który przez niego trafił do więzienia, popełnia samobójstwo. Ten fakt sprawia, że Mike zaczyna się zastanawiać, czy sprawiedliwie doprowadził do skazania, oraz czy dowody nie były manipulowane.

Obsada

W serialu Puszka Pandory występują:

  • Max Riemelt – Mike Atlas
  • Luise von Finkh – Jule Andergast
  • Carlo Ljubek – Luka Zaric
  • Peri Baumeister – Lenni Atlas
  • Antonio Wannek – Roland Sokowski
  • Melodie Wakivuamina – Britney Adebayo

Czy będzie 2 sezon Puszki Pandory?

Puszka Pandory składa się z 6 odcinków i ma zamkniętą konstrukcję. Cała historia kończy się wraz z ostatnim odcinkiem serialu. Co więcej, na platformie Netflix jest on oznaczony jako miniserial. Możemy więc sądzić, że nie ma planów na stworzenie kontynuacji. Może za tym przemawiać także fakt, że Puszka Pandory została stworzona na bazie innego serialu. Mowa tutaj o izraelskim The Exchange Principle.

Zdarzają się oczywiście przypadki, że Netflix postanawia stworzyć kontynuację produkcji oznaczanej jako miniserial, jednak jest to bardzo rzadkie zjawisko. W przypadku Puszki Pandory musimy się nastawić, że nie poznamy dalszej części historii.