OnePlus 12 – potencjalna data premiery. Flagowiec zadebiutuje wcześniej niż się tego spodziewałem

OnePlus 12 – podobnie jak jego poprzednik – będzie jednym z topowych flagowców, stworzonych do równej rywalizacji z najmocniejszymi smartfonami na rynku. Pierwsze przecieki na temat urządzenia jasno wskazują na solidną specyfikację oraz wcześniejszą datę premiery niż miało to miejsce w analogicznym modelu na początku tego roku.

Muszę przyznać, że omawiany smartfon z całą pewnością będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie przyszłorocznych flagowców. Marka OnePlus generalnie posiada dość ciekawą historię, w której szczególnie interesujące są ostatnie dwa lata. Chiński producent początkowo cieszył się sporą grupą oddanych mu fanów, doceniających jego solidne urządzenia, które spokojnie można było nazwać zabójcami flagowców.

Z biegiem czasu potrzeby konsumentów (i sam rynek) zaczęły ewoluować, a coraz więcej popularnych marek – w tym OnePlus – zaczęło produkować wyraźnie droższe smartfony. Zabójcy flagowców zostali więc zastąpieni flagowcami celującymi w zupełnie inny segment branży mobile. W 2022 roku marka zrobiła mały krok w kierunku swojej historii, choć z całą pewnością nie był to powrót do jej korzeni.

Aktualny flagowiec omawianej firmy (model OnePlus 11) jest bowiem równie drogi co topowe smartfony konkurencji, ale faktycznie oferuje kilka unikalnych rozwiązań, które nawiązują do przeszłości azjatyckiego producenta. Mowa chociażby o klawiszu Alert Slider, powracającym w chwale do urządzeń OnePlus’a.

OnePlus 12 – potencjalna data premiery

OnePlus 12 grafika koncepcyjna

Jeden z popularnych leaksterów – Max Jambor – udostępnił na swoim twitterowym profilu informacje dotyczące potencjalnej daty premiery nowego flagowca. Według branżowego analityka urządzenie pojawi się na rynku jeszcze w tym roku (grudzień 2023), ale początkowo zadebiutuje jedynie na swoim rodzimym, chińskim rynku.

Co ciekawe globalna premiera smartfona prawdopodobnie nastąpi wcześniej niż miało to miejsce w przypadku OnePlusa 11, ponieważ jego prezentację mamy zobaczyć już w styczniu 2024 roku. Poprzedni model zadebiutował miesiąc później – w podobnym czasie co Galaxy S23. Być może tym razem azjatycka marka nie chce tak bezpośrednio konkurować z Samsungiem o uwagę potencjalnych konsumentów.

Jak zapowiada się specyfikacja OnePlus’a 12?

OnePlus 12 będzie topowym smartfonem, co potwierdzają wszystkie przecieki na temat specyfikacji urządzenia. Flagowiec ma zostać oparty na – nieogłoszonym jeszcze – procesorze Snapdragon 8 Gen 3, czyli kolejnej odsłonie najmniejszych chipsetów marki Qualcomm dla urządzeń mobilnych. Wśród wstępnych spekulacji pojawiają się również informacje na temat 16 GB pamięci RAM (typ LPDDR5X) oraz 256 GB przestrzeni dyskowej (typ UFS 4.0).

Nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego, że smartfon będzie działał świetnie, ponieważ miałem okazję testować jego poprzednika i na temat moment pozostaje on jednym z moich ulubionych tegorocznych flagowców. OnePlus 12 zapowiada się wyraźnie lepiej od wydanego w lutym telefonu, ale najprawdopodobniej będzie on kontynuował pewien kluczowy, z perspektywy konsumenta, kierunek, który obrała azjatycka marka.

Mowa o wypuszczaniu na rynek tylko jednego topowego modelu, unikając tym samym wariantów oznaczonych jako Plus/Pro/Ultra/Pro MAX czy Pro+. Azjatycki producent postawił na minimalizm i wszystkie najlepsze funkcje umieścił w jednym flagowym urządzeniu. Dobrą wiadomością jest więc to, że wśród przecieków nie znalazły się żadne informacje, które sugerowałyby zmiany w tym aspekcie polityki wydawniczej marki na przyszły rok.