Kolejny smartfon Samsunga otrzymał One UI 6.0. Sprawdź, jak zainstalować aktualizację

Aktualizacja do One UI 6.0 zadebiutowała na smartfonach z serii Galaxy w trzecim kwartale 2023 roku. To właśnie wtedy nowy update trafił na najnowsze wówczas urządzenia z linii Galaxy S23, po to by w kolejnych tygodniach pojawić się także na starszych telefonach koreańskiej marki. Wraz z początkiem 2024 roku dostęp do nowego oprogramowania mają otrzymać także właściciele budżetowych smartfonów Samsunga, a konkretniej zeszłorocznych Galaxy A14.

Jak zainstalować One UI 6.0 na Galaxy A14?

Jak zainstalować One UI 6.0

Na początku stycznia aktualizacja do One UI 6.0 została skierowana na europejskie egzemplarze Galaxy A14. W celu sprawdzenia, czy update jest już dostępny na Twoim urządzeniu należy otworzyć ustawienia, a następnie przejść do zakładki oznaczonej jako “Aktualizacja oprogramowania”. Kolejnym krokiem będzie wybranie kafelka “Pobierz i zainstaluj”, który spowoduje automatyczne przeszukanie sieci w celu odnalezienia dostępnych aktualizacji.

One UI 6.0 aktualizacja

Jeżeli najnowsze oprogramowanie zostało już udostępnione na Twoje urządzenie, to smartfon poinformuje Cię o możliwości pobrania oraz zainstalowania update’u. Cały proces powinien potrwać nie dłużej niż kilka minut – choć z całą pewnością będzie on uzależniony od prędkości łącza. Warto również zauważyć, że nie jesteś zobligowany/a do instalowania One UI 6.0 zaraz po jego pobraniu, a wdrożenie nowego systemu możesz zaplanować na konkretną godzię.

Jakie zmiany wnosi One UI 6.0?

Galaxy S23

Aktualizacja do One UI 6.0 wniosła mnóstwo użytecznych zmian do smartfonów z serii Galaxy, które obejmują zarówno wizualne modyfikacje poszczególnych elementów systemu (np. nowy wygląd odtwarzacza multimediów oraz paska szybkiego dostępu), jak i ułatwiony dostęp do konkretnych funkcji systemowych aplikacji (np. łatwiejsze przełączenie szczegółowości obiektywu podczas wykonywania zdjęć). Moje ulubione zmiany na One UI 6.0 to przede wszystkim:

  • możliwość stworzenia customowej naklejki z obiekty wyciętego ze zdjęcia,
  • dodatkowe opcje sortowania powiadomień,
  • opcja zmiany położenia zegara na ekranie blokady,
  • nowy widget kamery oraz pogody,
  • możliwość szybkiego wycięcia obiektu ze zdjęcia,
  • dodanie opcji cofania do edycji zdjęcia,
  • odświeżony wygląd emoji,
  • łatwiejsza obsługa kilku aplikacji jednocześnie.

To oczywiście nie wszystkie modyfikacje wprowadzone na smartfony z serii Galaxy, a lista kluczowych zmian jest znacznie dłuższa. Na 3D-Info znajdziecie masę użytecznych poradników mojego autorstwa, w których dowiecie się np.: jakie zmiany wprowadził Samsung do aplikacji aparatu, jak wykorzystać funkcje AI w aparacie na swoim smartfonie z serii Galaxy czy jak wygodniej obsługiwać kilka aplikacji na raz.