Zainstalowałeś One UI 6.0 na swoim smartfonie z serii Galaxy? Sprawdź 5 funkcji, które musisz wypróbować

Najnowsza wersja nakładki One UI pojawiła się na smartfonach Samsunga w trzecim kwartale 2023 roku. Odświeżona edycja oprogramowania poprawiła kilka kwestii związanych z designem poszczególnych elementów systemu (jak np. pasek szybkiego dostępu) oraz dodała nowe funkcje do telefonów z serii Galaxy. W niniejszej publikacji poznasz 5 ciekawych opcji na One UI 6.0, które zdecydowanie warto wypróbować.

Stwórz spersonalizowane naklejki

One UI 6.0 naklejki

Nakładka One UI 6.0 udostępniła użytkownikom smartfonów z serii Galaxy funkcję pozwalającą na łatwe wycinanie obiektów ze zdjęć. Wyodrębnione elementy można zapisać w formie naklejek, które następnie będziemy w stanie wstawiać na inne zdjęcia lub udostępniać w mediach społecznościowych.

W celu skorzystania z powyższej opcji wystarczy otworzyć galerię, a następnie przejść do interesującego Cię zdjęcia. Później należy przytrzymać palec na obiekcie, który ma zostać wyodrębniony z fotografii. Jeżeli smartfon odnajdzie element, który może bezpiecznie wyciąć, to na ekranie pojawi się niewielkie menu – pozwalające na skopiowanie, udostępnienie lub zapisanie obiektu w formie naklejki.

Użyteczny widget aparatu

One UI 6.0 widget kamery

Na nowej wersji systemu znajdziecie użyteczny widget aparatu, który umożliwia bezpośrednie przejście do konkretnego trybu kamery. Omawiana opcja została umieszczona na liście wszystkich skrótów, a więc w celu jej znalezienia wystarczy przytrzymać palec na ekranie głównym i przejść do zakładki widgety. Użytkownicy smartfonów zaktualizowanych do One UI 6.0 mogą spersonalizować nie tylko nazwę oraz zdjęcie symbolizujące konkretny tryb aparatu, ale i poszczególne elementy związane z jego działaniem.

Automatyczne skanowanie dokumentów

One UI 6.0 skan dokumentów

Na One UI 6.0 znajdziecie łatwiejszy dostęp do opcji automatycznego skanowania dokumentów, która tym razem otrzymała swoją własną zakładkę w ustawieniach kamery. Uruchomienie omawianej funkcji sprawi, że smartfon samodzielnie wykryje obiekt, który ma zostać skopiowany do galerii, a następnie wykona jego skan bez konieczności naciskania migawki.

Nowe elementy personalizacji ekranu blokady

Aktualizacja do One UI 6.0

W nowej wersji systemu Samsung zadbał również o rozszerzenie możliwości personalizacji poszczególnych elementów systemu. Na One UI 6.0 znajdziecie więc kilka dodatkowych czcionek oraz odświeżony design zegara znajdującego się na ekranie blokady.

Szybkie usuwanie obiektów ze zdjęcia

One UI 6.0 photo editor

W celu szybkiego przejścia do opcji usuwania elementów ze zdjęcia, należy w pierwszej kolejności otworzyć galerię, a następnie przejść do fotografii, która ma ulec edycji. Kolejny krok polega na rozwinięciu szczegółowych informacji związanych ze zdjęciem, czego można dokonać przez dotknięcie ikony zaznaczonej na jednym z poniższych zrzutów ekranu (po lewej stronie). Po wykonaniu tego działania smartfon wyświetli opcje szybkiej edycji, dostępne w ramach wybranej fotografii. Jedną z wyświetlanych funkcji będzie możliwość szybkiego odpalenia gumki do usuwania obiektów.