Najlepsze oferty na dyski twarde do PlayStation 5 – więcej pamięci dla Twojej konsoli!

Chcesz tanio rozszerzyć pamięć swojej konsoli? Oto najlepsze oferty na dyski twarde do PlayStation 5.

Gry zajmują obecnie więcej miejsca niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego dodanie wewnętrznego nośnika SSD czy podłączenie dysku zewnętrznego jest niemal koniecznością dla osób z gigantyczną biblioteką gier. I choć na szczęście napędy SSD ostatnio znacząco potaniały, nie ułatwia nam to wyboru. Jednak by nie pogubić się w gąszczu ofert, postanowiłem zebrać najlepsze promocje na dyski twarde do konsoli PlayStation 5. Gdzie zatem zapłacimy najmniej za nowy nośnik do naszej konsoli?

Co zatem wybrać? Pamiętajcie, mimo iż PlayStation 5 obsługuje nośniki USB, to te zapewniają tylko ograniczoną funkcjonalność. Umożliwią wyłącznie uruchomienie gier z poprzedniej generacji oraz zarchiwizowanie tytułów dedykowanych dla PlayStation 5. I choć przekopiowanie pozycji wydaje się na pewno szybszą opcją niż ich ponowna instalacja, to jednak istnieje dużo wygodniejsza opcja.

Dysk w konsoli PS5 fot. D.Kujawski

Już jakiś czas temu Sony, uaktywniło wbudowany w konsolę slot M.2, umożliwiając nam instalację dysków NVMe bezpośrednio w konsoli. To właśnie z tych nośników bez problemowo możemy uruchamiać zainstalowane gry. Co prawda nie każdy napęd jest kompatybilny z konsolą PlayStation 5. Dysk musi spełniać kilka kluczowych parametrów. Pierwszym z nich jest kompatybilność z interfejsem PCIe 4.0. Dodatkowo Sony zaleca, aby minimalna prędkość zastosowanego dysku była większa niż 5500 MB/s, co ma zapewnić porównywalne osiągi ze wbudowanym nośnikiem.

Aktualizacja ofert 13.03.2024

SSD NVMe

500/512 GB

1 TB

2 TB

Zewnętrzne USB

1 TB

2 TB

4 TB

Szukasz tanio konsoli? Sprawdź nasze zestawienie na najtańsze zestawy PlayStation 5.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.