Jaki telewizor kupić w 2024 roku? TCL ma kilka propozycji

Sprawdź, jakie nowe telewizory od marki TCL pojawią się na rynku w 2024 roku.

Firma TCL jest aktualnie 2 siłą w Polsce jeśli chodzi o sprzedaż telewizorów. Nie dziwi więc fakt, że chiński producent z roku na rok wprowadza na nasz rynek coraz więcej nowości. Czego możemy spodziewać się w 2024 roku?

Nowe telewizory TCL w Polsce

Firma TCL najmocniej chwali się największym na świecie telewizorem wykorzystującym technologię Mini LED. Mowa tutaj o modelu 115TCL X955 Max. Jak można wnioskować po kodzie modelu, jest to urządzenie w rozmiarze 115 cali (dostępny także w rozmiarach 85 oraz 98 cali). Jest on wyposażony w matrycę Mini LED 6. generacji z ponad 20 000 stref lokalnego wygaszania. Zastosowano tutaj także technologię QLED PRO, która wykorzystuje nowy materiał kwantowo-krystaliczny, który emituje światło w o wiele bardziej wydajny sposób niż w przypadku standardowej technologii QLED.

Największy na świecie telewizor Mini LED

Według deklaracji producenta, telewizor ten może pochwalić się szczytową jasnością na poziomie aż 5000 nitów. Jeśli chodzi o pozostałe elementy specyfikacji, mamy tu do czynienia z odświeżaniem ekranu na poziomie 144 Hz, systemem dźwięku 6.2.2. od Onkyo oraz systemem Google TV.

Kolejną nowością jest QD-Mini Led z serii C85. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim 2160 strefami wygaszania, według deklaracji producenta 4K HDR o szczytowej jasności na poziomie 3500 nitów oraz częstotliwości odświeżania 144 Hz.

Telewizor TCL P75

Na rynku dostępna będzie także seria TCL C65, która łączy w sobie QLED Pro, 4K HDR Pro oraz Motion Clarity. Dodatkiem w wersji TCL C65 Pro jest technologia Full Array Local Dimming, która zapewnia głębszą czerń i wyższy kontrast oraz redukuje zjawisko bloomingu.

W portfolio nowości znajdzie się także coś dla osób, które nie chcą wydawać na nowy telewizor zbyt dużych pieniędzy. Jest to seria TCL P75