Nowe telewizory HISENSE rozbudzają wyobraźnię

W ostatnich dniach mieliśmy okazję zobaczyć nowe telewizory HISENSE. Co nowego w ofercie?

Na rynku telewizorów dzieje się wiele. Szczególnie w ostatnich latach. Kolejne marki prześcigają się ze sobą w opracowywaniu i prezentowaniu nowych technologii. Marka HISENSE nie pozostaje w tyle i w tym tygodniu zaprezentowała nowe telewizory. W skład oferty wchodzą serie:

  • Laser TV L9H – 100L9H i 120L9H
  • miniLED – UXKQ, U8KQ, U7KQ, U6KQ
  • QLED – A7KQ, A6KQ, A5KQ, E7KQ PRO

Laser TV L9H – ni to telewizor ni projektor

Laser TV L9H to autorskie rozwiązanie od marki HISENSE. Jest to połączenie laserowanego projektora o krótkim rzucie z ekranem pochłaniającym światło. Nie ukrywam, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może znaleźć spore grono zainteresowanych nim osób. Firma przygotowała aktualnie dwa warianty wielkościowe – 100 oraz 120 cali. Jeśli chodzi o zawarte tutaj technologie, urządzenie obsługuje nowoczesne formaty HDR, takie jak HDR10+ czy Dolby Vision. Ponadto producent deklaruje jasność na poziomie 3000 lumenów, dzięki czemu oglądanie w pełni nasłonecznionym pomieszczeniu nie powinno sprawiać żadnych problemów. TV Laser L9H wykorzystuje moc 3 laserów RGB, dzięki czemu generowany obraz może pochwalić się jeszcze lepszym odwzorowaniem barw i dużą głębią kolorów. Co więcej, producent deklaruje żywotność źródła światła na ponad 25 000 godzin. Niektórych może jednak odstraszyć cena, ponieważ za wariant o wielkości 120 cali, musimy zapłacić około 25 000 zł.

HISENSE Laser TV L9H

Seria miniLED

To, co łączy w ostatnim czasie większość producentów telewizorów to większy nacisk na technologię miniLED. Nie inaczej jest w przypadku HISENSE. Tutaj mamy do czynienia z 4 seriami, które różnią się od siebie przede wszystkim rodzajami matryc. To, co je łączy, to specyfikacja, która powinna spodobać się przede wszystkim graczom oraz fanom sportu. Dlaczego?

Flagowym rozwiązaniem w tym segmencie wydaje się być seria UXKQ, która została wyposażona w innowacyjny panel miniLED X. Mamy tutaj do czynienia nawet z 5000 lokalnych stref wygaszania, co daje gwarancję wysokiej jakości obrazu. W tym przypadku mamy do wyboru dwa rozmiary – 65 oraz 85 cali. W przypadku mniejszego z nich możemy liczyć na 1456 lokalnych stref wygaszania, natomiast w 85-calowej wersji, jest ich aż 5184. Co więcej, producent deklaruje jasność na poziomie odpowiednio 1500 i 2500 nitów. Jeśli chodzi o technologie poprawiające odbiór, mamy tu do czynienia z obsługą Dolby Atmos, Dolby Vision i HDR10+ Adaptive. Telewizory te mogą się także pochwalić odświeżaniem ekranu na poziomie 144 HZ w trybie Game Mode PRO.

HISENSE A6KQ

HISENSE stawia także na rozwój sprawdzonych rozwiązań. Mowa tutaj o serii U8KQ, która jest następcom zeszłorocznej serii U8HQ. W tym przypadku możemy wybrać jedne z trzech rozmiarów, czyli 55, 65 i 75 cali. Telewizory zostały wyposażone w matryce miniLED Pro, które zapewniają odpowiednio 672, 1008 oraz 1056 lokalnych stref wygaszania. Podobnie jak poprzednia seria, możemy liczyć na obsługę formatów Dolby Atmos, Dolby Vision czy HDR10+ Adaptive i częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz w trybie Game Mode PRO.

Następnie w kolejce ustawia się seria U7KQ z tradycyjnymi panelami miniLED na pokładzie. Jeśli chodzi o strefy wygaszania, wygląda to następująco:

  • 55 cali – 240 stref wygaszania
  • 65 cali – 384 strefy wygaszania
  • 75 cali – 512 stref wygaszania

W przypadku dodatkowych obsługiwanych technologii, sprawa ma się tak samo jak w przypadku wcześniejszych serii.

HISENSE zdecydował się także na nieco bardziej budżetowe rozwiązania, czyli serię U6KQ, także wyposażoną w tradycyjny panel miniLED. Tutaj wybierzemy jeden z dwóch rozmiarów – 55 i 65 cali.

HISENSE nie zapomina o graczach

Jeśli jesteś graczem i szukasz dla siebie dobrego rozwiązania, warto zainteresować się serią E7KQ PRO. Telewizory dostępne są w rozmiarach 55, 65 i 75 cali. Zastosowano tutaj technologię QLED, która zapewnia wysoką jakość wyświetlanego obrazu, szeroką paletę barw i wierne odwzorowanie kolorów. Mamy tutaj także do czynienia z technologią Direct Full Array, która zapewnia wysoki natywny kontrast oraz równomierne podświetlenie matrycy.

HISENSE E7K Pro

Mamy tutaj także do czynienia z rozdzielczością 4K oraz częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Po podpięciu urządzenia do gier, funkcja ALLM wykrywa urządzenie i uruchamia tryb Game Mode Pro podbijający ją do 144 Hz. Co prawda nowe konsole jeszcze nie potrafią generować obrazu w 144 FPS, jednak mając odpowiednio mocny PC, możemy cieszyć się z jego pełnych możliwości, szczególnie, że zmieniając rozdzielczość na FullHD, możemy cieszyć się częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz.