Najtańsze VOD dla dzieci? Te platformy to strzał w dziesiątkę na święta z najmłodszymi

Szukasz niedrogiego VOD, na którym znajdziesz ciekawe pozycje dla swoich pociech? Zapoznaj się z propozycjami najpopularniejszych platform streamingowych, które umilą czas Twoim dzieciom, a Tobie zapewnią odrobinę oddechu.

Każdy potrzebuje chwili dla siebie, każdy też potrzebuje pewnej dawki rozrywki. Jeśli więc poszukujesz sposobu na zajęcie uwagi swoich maluchów, jednak zależy Ci na tym, by trafiające do nich treści miały określone, zaakceptowane przez Ciebie walory, rozważ zakup subskrypcji na jednej z popularnych (niekoniecznie najdroższych) platform streamingowych.

Serwisy VOD zastępują telewizję

Platformy streamingowe zrewolucjonizowały świat domowej rozrywki. Serwisy oferujące widzom niemalże nieograniczony dostęp do filmowych produkcji z całego świata ustanowiły nowy porządek, który na stałe oderwał nas od ściśle określonych rozkładów jazdy stacji telewizyjnych. Początkowo dostępne dla posiadaczy bardziej zaawansowanych sprzętów dziś są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. I nie ma w tym nic złego.

Dzięki dostępowi do różnych portali możemy samodzielnie decydować co i kiedy mamy obejrzeć. Co za tym idzie – możemy również świadomie decydować o tym, co i kiedy obejrzą nasze dzieci. Teleranek o 08.00 i Dobranocka o 19.00 odeszły już właściwie w niepamięć – teraz Domowe Przedszkole może zajmować nasze pociechy przed ekranem tak długo, jak nam się podoba.

Kontrola rodzicielska w serwisach VOD

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąca – to stare przysłowie więcej ma wspólnego z prawdą, niż mogłoby się nam z początku wydawać. To, co pokazujemy dzieciom w najmłodszych latach ich życia, ma ogromne znaczenie dla ich dalszego rozwoju. Z tego względu warto zadbać, by dostarczane dzieciom treści były do nich odpowiednio dobrane.

vod tvp dla dzieci

Dziś na szczęście nie jesteśmy już ograniczeni podstawową ramówką telewizyjną i możemy samodzielnie decydować o tym, co i kiedy zaprezentujemy naszym pociechom. Lecz na tym nie koniec. Dzięki odpowiednim usługom, takim jak kontrola rodzicielska, którą oferują niektóre platformy VOD, możemy z wyprzedzeniem określić, jakie tytuły dziecko będzie mogło odkrywać samodzielnie. Myśląc więc o zakupie dostępu do konkretnego serwisu, warto zwrócić uwagę na dostępność takiej funkcji.

Serwisy VOD z ofertą dla dzieci

Oferta serwisów udostępniających wideo na żądanie jest dziś dość obszerna. O najpopularniejszych w Polsce platformach streamingowych i obowiązujących w nich planach cenowych pisaliśmy już wcześniej. Teraz przyjrzyjmy się tym, które mają do zaoferowania treści nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci.

TVP VOD

Serwis streamingowy TVP VOD to zdecydowanie najtańsza i najbardziej wygodna z dostępnych dziś opcji. Już same zasady dotyczące wykupu subskrypcji są bardzo przyjazne, zwłaszcza dla niezdecydowanego użytkownika. Proponowane plany cenowe w ramach platformy dotyczą konkretnych okresów, w których chcemy korzystać z biblioteki wideo. Za dostęp 30-dniowy zapłacimy 9,99 złotych. 90 dni na platformie to 14,99 złotych. Za sześć miesięcy stałego dostępu należy zapłacić 24,99 złotych. Abonament roczny to z kolei koszt zaledwie 44,99 złotych.

vod dla dzieci tvp vod

TVP VOD to też dostęp do wielu darmowych materiałów, również tych skierowanych do najmłodszych dzieci. W bibliotece serwisu znajdziemy takie ulubione pozycje jak Przygody Misia Paddingtona, Bob Budowniczy, Pony Life czy Piotruś Królik. Bez problemu wybierzemy również film odpowiedni dla całej rodziny. Jeśli natomiast starsi z familii chcieliby przypomnieć sobie dziecięce lata, mogą odświeżyć sobie najpopularniejsze pozycje z początków wideoteki Telewizji Polskiej.

Ofertę serwisu TVP VOD możesz sprawdzić tutaj.

Disney+

W zestawieniu serwisów VOD dla dzieci nie mogło zabraknąć tego najbardziej oczywistego. Najsilniejsze bowiem spośród wszystkich platform skojarzenia z bajkowymi animacjami i ich bohaterami, niezależnie od podejmowanych przez wytwórnię wyzwań, wzbudza właśnie Disney+. Nic zatem dziwnego, że biblioteka platformy obfituje w pozycje nie tylko dla najmłodszych widzów odpowiednie, ale też z myślą o nich od początku do końca tworzone.

vod disney+ bambi

Zaletą Disney+ jest bardzo wygodny system wyszukiwania interesujących nas wideo nie tylko według tytułów, ale też całych serii. Znajdziemy tu wyodrębnione zbiory wideo, takie jak Disney, Pixar, Star Wars czy Marvel. Bez problemu odszukamy też oryginalne produkcje z początku działalności wytwórni, w tym takie klasyki jak Śpiąca Królewna czy Kopciuszek, a także te późniejsze, takie jak Mała Syrenka, Piękna i Bestia czy Dzwonnik z Notre Dame. Przeglądanie biblioteki usprawnia też podział na serie tematyczne, takie jak na przykład Animacje o księżniczkach czy Seriale Disney Junior.

Disney+ jest jedną z najbardziej atrakcyjnych platform VOD. Zbiór pozycji, który zaspokoi głód filmowy zarówno młodszych, jak i tych starszych widzów, dostępny jest w cenie 37,99 złotych w miesięcznym abonamencie. Możliwe jest również wykupienie subskrypcji rocznej, której koszt wynosi 379,90 złotych.

disney+ vod dla dzieci

Warto w tym miejscu podkreślić, że dostęp do utworzonych w serwisie profili można zabezpieczyć kodem PIN. Dzięki temu możemy mieć pewność, że treści trafiające do naszych dzieci są dla nich odpowiednie, a przypadkowo obejrzany epizod z serii American Horror Story nie zaowocuje nieprzespaną nocą i wielogodzinnym odganianiem potworów z szafy.

Ofertę serwisu Disney+ sprawdzisz tutaj.

Netflix

Biblioteka Netflixa nie jest już aż tak przejrzysta, jak biblioteka od Disney+. Nie da się jednak zaprzeczyć, że serwis ma do zaoferowania wiele pozycji, które sprawdzą się zarówno jako źródło rozrywki dla najmłodszych widzów, jak i dla całej rodziny. Wśród produkcji dla dzieci znajdziemy takie tytuły jak Shrek, Świnka Peppa, Sponge Bob, Madagascar, Kung Fu Panda, My Little Pony, czy niezmiennie uwielbiany przez najmłodszych Psi Patrol. Serwis oferuje również adaptacje książek dla dzieci i wiele filmów familijnych.

netflix kids

Opłata za miesięczną subskrypcję w planie podstawowym wynosi 29,00 złotych. Jeśli nie oczekujemy jakości wideo wyżej niż HD, a i nie planujemy korzystać z platformy na większej liczbie urządzeń, taki pakiet powinien być w zupełności wystarczający. Dla bardziej wymagających i aktywnych użytkowników odpowiednie będą plany Standard w cenie 43,00 i Premium w cenie 60,00 złotych miesięcznie.

Ze względu na zróżnicowany gatunkowo katalog tytułów, dostęp do wybranych pozycji w serwisie Netflix można zabezpieczyć kodem PIN.

Ofertę serwisu Netflix możesz sprawdzić tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aktualnie dostępnych na platformach VOD tytułów, może zainteresować Cię inny z naszych artykułów.