Najlepsze telewizory 55 cali 4K. Sprawdź, jakie modele warto kupić w 2024 roku

Szukasz nowego telewizora o przekątnej ekranu 55 cali? Sprawdź modele, które mogę ci polecić.

Zastanawiasz się nad zakupem nowego telewizora i wiesz już, że musi to być model o przekątnej ekranu 55 cali? Jesteś w dobrym miejscu, ponieważ dzisiaj przygotowałem dla ciebie ranking najlepszych, moim zdaniem telewizorów 55-calowych, które są aktualnie dostępne na rynku.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując nowy telewizor, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jeśli wybór rozmiaru mamy już za sobą, musisz odpowiedzieć sobie na jedno, zasadnicze pytanie. Do czego najczęściej używasz telewizora? Czy jest to oglądanie ulubionych filmów i seriali w domowym zaciszu na platformach VOD, gry, sport czy może oglądanie tradycyjnej telewizji? Do różnych zastosowań odpowiednie będą inne modele.

Powinieneś się także zastanowić nad technologią obrazu. Aktualnie ze względu na swoją cenę, prym na rynku wiodą telewizory QLED, które mogą pochwalić się dobrym odwzorowaniem kolorów, wysokim kontrastem oraz głęboką czernią. Znajdziemy jednak także modele OLED, które jeszcze lepiej radzą sobie z powyższymi rzeczami, przy czym czerń jest tutaj doskonała. Musimy jednak mieć na uwadze to, że tego typu telewizory nadal są o wiele droższe niż QLEDy Na koniec warto wspomnieć jeszcze o modelach LED, jednak na nie warto zwrócić uwagę tylko w przypadku, kiedy rzeczywiście nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, a telewizora używasz sporadycznie i nie zależy ci na jak najlepszych wrażeniach wizualnych.

Jeśli szukasz telewizora do sportu lub gier, warto zwrócić uwagę na modele, które charakteryzują się częstotliwością odświeżania na poziomie co najmniej 120 HZ. Dzięki temu w przypadku oglądania dynamicznych scen będziesz miał pewność, że obraz będzie płynny i pozbawiony zacięć. Dodatkowo, jeśli chodzi o telewizory do gier, zwróć uwagę, czy dany model został wyposażony w gniazda HDMI 2.1. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć do telewizora konsolę aktualnej generacji, czyli PS5 lub Xbox Series X, i cieszyć się ich pełnymi możliwościami, ponieważ takie złącze pozwala na przesył obrazu w jakości 4K i 120 klatkach na sekundę. Oczywiście do takiego gniazda możesz podłączyć także komputer, o ile posiadasz odpowiednio mocny sprzęt.

Przygotowałem dla ciebie kilka propozycji telewizorów w rozmiarze 55 cali, które podzieliłem na poszczególne segmenty.

Jaki telewizor 55 cali do 4000 zł?

Jeśli szukasz dobrego i stosunkowo taniego telewizora, z czystym sumieniem mogę polecić TCL 55C745.

Ten telewizor kupisz bez problemu w kwocie mniejszej niż 3500 zł. Ten 55-calowy model wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i charakteryzuje się częstotliwością odświeżania, na poziomie 144 Hz. Dzięki temu oglądając dynamiczne filmy czy seriale, grając lub oglądając rozgrywki sportowe, będziesz mógł cieszyć się płynnym obrazem bez jakichkolwiek zacięć. Jest on także wyposażony w złącze HDMI 2.1, dzięki czemu do telewizora podłączysz konsolę aktualnej generacji i będziesz mógł cieszyć się jej pełnym potencjałem. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Możesz także cieszyć się z dźwięku przestrzennego, dzięki technologii Dolby Atmos. Producent deklaruje jasność nawet do 1000 nitów. Znajdziemy tutaj także technologię Full Array Local Dimming, która zapewnia bardzo wysoki kontrast, wysoką jasność oraz szczegółowość. Dla lepszej kontroli nad obrazem zastosowano tutaj 220 stref lokalnego podświetlania. Telewizor działa w oparciu o system Google TV, w którym znajdziemy mnóstwo przydatnych aplikacji, z popularnymi YouTube, Netflix, Disney Plus czy HBO Max na czele.

Gdzie kupić?

Kolejną propozycją w najniższym segmencie cenowym jest HISENSE 55A7KQ.

HISENSE 55A7KQ

Jest to telewizor, który mogę polecić przede wszystkim osobom, które na co dzień korzystają ze standardowej telewizji lub serwisów VOD. Mamy tu do czynienia z technologią QLED oraz częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Omawiany model obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Jeśli chodzi o system smart, działa on w oparciu o autorski system firmy HISENSE, czyli VIDAA. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie jest tutaj dostępna aplikacja HBO Max.

Jaki telewizor 55 cali do 5000 zł?

Moją pierwszą propozycją jest HISENSE 55U7KQ. Jeśli chodzi o ekran, to standardowo, mamy tutaj do czynienia z rozdzielczością 4K. Telewizor może pochwalić się także częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Jeśli chodzi o obraz, zastosowano tutaj technologię MiniLED. Dzięki tysiącom pojedynczych diod, które świecą niezależnie od siebie, możemy liczyć na doskonały kontrast, wysoką jasność oraz ponadprzeciętną szczegółowość obrazu. Zastosowano tutaj ponad 500 stref podświetlenia, dzięki czemu bardzo mały fragment ekranu może wyświetlać bardzo szczegółowe detale w wysokiej jakości i z zachowaniem dużej szczegółowości. Mamy tu do czynienia także z głęboką czernią oraz bardzo realistycznym odwzorowaniem barw. Telewizor obsługuje także popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG i Dolby Vision. Jest on także wyposażony w gniazdo HDMI 2.1. Telewizor działa w oparciu o autorski system HISENSE, czyli VIDAA Smart TV

Gdzie kupić?

Czas, aby raz jeszcze w naszym zestawieniu powitać markę TCL. Tym razem bliżej przyjrzę się modelowi TCL 55C845.

Ten model oczywiście wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Podobnie jak swój poprzednik, charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Jeszcze lepsze wrażenia z oglądania zapewnia technologia MiniLED. Tysiące zamontowanych diod zadbają o jeszcze bardziej realistyczną jakość obrazu. Precyzyjnie sterowane diody Mini LED w aktywnej matrycy podświetlenia zapewniają jeszcze lepszy kontrast, umożliwiając wyświetlanie jeszcze głębszej czerni i jaśniejszej bieli. Przekłada się to na jeszcze większą głębię oraz szczegółowość obrazu. Producent deklaruje jasność do 2000 nitów. Mamy tutaj także oczywiście do czynienia z gniazdem HDMI 2.1, co pozwala na podłączenie konsoli nowej generacji i przesył obrazu w rozdzielczości 4K i 120 klatkach na sekundę. Model ten działa w parciu o system Google TV.

Gdzie kupić?

Jaki telewizor 55 cali do 6000 zł?

Przechodząc do ostatniego przedziału cenowego, czyli telewizora 55 cali do 7 000 zł, moją pierwszą propozycją jest Philips OLED718.

Wyświetla on obraz w jakości 4K, jednak mamy tu już do czynienia z technologią OLED. W odróżnieniu od QLED, matryca nie wymaga podświetlenia, ponieważ ekran składa się z samoświecących pikseli. Każdy z nich może się zaświecić i zgasnąć samoistnie. Dlatego mówi się, że w przypadku tego typu telewizorów, czerń jest doskonała. Telewizor charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision. Za jeszcze lepsze wrażenia z oglądania odpowiada system Ambilight, czyli tylne podświetlenie, dzięki czemu nasz wzrok odbiera obrazy w jeszcze bardziej realistyczny sposób, a odwzorowanie kolorów wprost zapiera dech w piersiach. Telewizor działa w oparciu o system Google TV.

Gdzie kupić?

Ostatnią propozycją 55-calowego telewizora do 8000 zł jest LG 55B33LA.

Podobnie jak poprzednie modele, wyświetla obraz w jakości 4K oraz charakteryzuje się wysoką częstotliwością odświeżania. W tym przypadku jest to 120 Hz. Tak samo jak w przypadku poprzedniej propozycji, została tutaj zastosowana technologia OLED, czyli samoświecących pikseli, bez potrzeby stosowania dodatkowego podświetlenia. W telewizorach OLED możemy liczyć dzięki temu na doskonałą czerń. Telewizor wyposażony jest w procesor AI, który wykorzystuje algorytmy uczenia głębokiego, aby na bieżąco analizować wyświetlany obraz po to, aby wyglądał jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o gniazda HDMI, jak najbardziej na pokładzie znajdziemy gniazdo HDMI 2.1. Telewizor działa w oparciu o system webOS TV.

Gdzie kupić?

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.