Żywe trupy są wśród nas! Możesz pomóc się z nimi rozprawić

Twoim marzeniem jest obrona świata przed inwazją zombie? To nigdy nie było prostsze.

Od klasycznych filmów grozy, zombie stały się jednym z najbardziej ikonicznych elementów popkultury. Wraz z rozwojem przemysłu gier wideo, ten motyw znalazł swoje miejsce także w świecie gier. Gry o zombie nie tylko dostarczają dreszczyku emocji i adrenaliny, ale często pokazują, ile człowiek jest w stanie zrobić, aby przetrwać.

Niezależnie od tego, czy preferujesz strzelanki, gry fabularne czy przygodowe, na rynku znajduje się szeroki wybór produkcji, które pozwalają ci zanurzyć się w postapokaliptycznym świecie pełnym żywych trupów. W tym artykule przyjrzę się najlepszym grom o zombie, które wyróżniają się nie tylko wizualnie czy fabularnie, ale dostarczają graczom także niezapomnianych emocji.

Gotowy do wyruszenia w niebezpieczną podróż przez świat opanowany przez zombie? Czas przekroczyć próg, zacisnąć mocno pięści i przygotować się na walkę o przetrwanie wśród hordy nieumarłych.

Days Gone

Days Gone to epicka gra akcji z otwartym światem, która umieszcza gracza w postapokaliptycznym Oregonie, opanowanym przez hordy zombie. Wcielając się w postać Deacona St. Johna, byłego motocyklisty i ocalałego w świecie, który już dawno przestał przypominać to, co znał, gracze będą musieli radzić sobie zarówno z hordami zombie jak i innymi niebezpieczeństwami.

Days Gone wyróżnia się nie tylko imponującą skalą świata gry, ale także szczegółowo opracowanymi postaciami i złożoną fabułą. Główny bohater, Daecon, to postać pełna sprzeczności i emocji co sprawia, że gracz utożsamia się z nim i przeżywa jego przygody na wielu poziomach.

Rozgrywka w Days Gone oferuje wiele możliwości. Oprócz walki z hordami zombie, gracze muszą także dbać o stan swojego motocykla, zarządzać zasobami i podejmować decyzje, które mają wpływ na losy świata gry. Wszystko to sprawia, że Days Gone to pełna emocji, dynamiczna gra, która dostarcza niezapomnianych przeżyć i wyzwań dla każdego fana apokalipsy zombie.

Project Zomboid

Project Zomboid to gra niezależna, która przenosi graczy w brutalny świat postapokaliptyczny opanowany przez hordy zombie. Stworzona przez The Indie Stone, gra kładzie nacisk na realistyczną symulację przetrwania, gdzie nawet najmniejsze decyzje mogą mieć ogromne konsekwencje.

W grze wcielamy się w rolę zwykłego człowieka, który musi stawić czoła zagrożeniu nie tylko ze strony nieumarłych, ale także głodu, chorób i innych ocalałych, którzy mogą okazać się zarówno sojusznikami jak i wrogami.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Project Zomboid jest jego głęboka mechanika przetrwania. Gracze muszą dbać o podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie, picie, sen oraz zdrowie psychiczne swojej postaci. Muszą także budować schronienia, zbierać zapasy i unikać stref zagrożenia, aby przeżyć kolejny dzień.

Poprzez generowanie losowych światów Project Zomboid zapewnia praktycznie niekończącą się rozgrywkę. Ponadto gra oferuje także tryb multiplayer, gdzie gracze mogą współpracować lub rywalizować o przetrwanie w brutalnym świecie pełnym niebezpieczeństw.

Dead Island 2

Dead Island 2 kontynuuje brutalną sagę serii Dead Island, przenosząc graczy do słonecznego i niebezpiecznego świata opanowanego przez zombie na plażach Kalifornii. Gra stworzona przez Deep Silver oferuje mieszankę akcji, przetrwania i humorystycznego podejścia do apokalipsy.

Wcielając się w jednego z bohaterów, gracze będą musieli przetrwać w ogromnym otwartym świecie, w którym zombie nie są jedynymi zagrożeniami. Każda postać ma swoje unikalne umiejętności i historię, co wpływa na sposób, w jaki gracze będą eksplorować i przeżywać tę pełną napięcia przygodę.

Gra Dead Island 2 skupia się na dynamicznej i brutalnej walce z zombie, oferując szeroki wybór broni, od improwizowanych narzędzi po potężne egzotyczne bronie. Rozgrywka jest szybka i wymaga strategicznego podejścia, zwłaszcza gdy przed nami ustawia się spora kolejna umarlaków do ubicia.

Dead Island 2 to jednak nie tylko walka. Mamy możliwość eksploracji rozległego świata gry, odkrywania sekretów i zbierania zasobów potrzebnych do przetrwania. Los Angeles i jego otoczenie pełne są różnorodnych lokacji, od słonecznych plaż po zrujnowane części miasta, co sprawia, że gra jest wciągająca i pełna niespodzianek.

Dead Rising 4

Dead Rising 4 przenosi graczy do miasta Willamette, które ponownie zostało opanowane przez hordy zombie. Tym razem wcielamy się w postać Franka Westa, reportera i ocalałego z poprzednich części serii, który powraca do miasta, aby odkryć kolejną tajemnicę i stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Gracz może spodziewać się istnej mieszanki szaleństwa, humoru i nieustannej akcji. Dead Rising 4 kontynuuje tradycję serii, oferując ogromny świat do eksploracji, a wraz z nim niezliczone możliwości zabawy i tworzenia chaosu.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów gry jest możliwość korzystania z różnorodnych broni, narzędzi i przedmiotów znalezionych w otoczeniu, aby pokonać zombie w najbardziej kreatywny sposób. Frank może używać wszystkiego, od tradycyjnych pistoletów po nietypowe narzędzia budowlane czy nawet zabawki dziecięce, aby zapanować nad hordami zombie.

W Dead Rising 4 znajdziemy także rozbudowany system craftingu, który pozwala graczom tworzyć nowe i potężniejsze narzędzia do walki z nieumarłymi. Dodatkowo, można także dostosowywać wygląd postaci, co pozwala na tworzenie unikalnego stylu.

They Are Billions

W They Are Billions gracze trafiają do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. Ich zadaniem jest budowa i ochrona ostatnich ludzkich kolonii. Gra stworzona przez Numantian Games łączy elementy strategii czasu rzeczywistego z grami tower defense, tworząc unikalne i niezwykle wymagające doświadczenie.

Gracze muszą planować i budować swoje kolonie, wykorzystując dostępne zasoby i umiejętności, aby przetrwać ataki niekończących się fal zombie. Każda decyzja ma znaczenie, od rozmieszczenia budynków i wież obronnych, po zarządzanie zasobami i rekrutację jednostek.

Rozgrywka w They Are Billions to ciągłe wyzwanie, gdzie każda kolejna rozgrywka jest trudniejsza od poprzedniej. Gracze muszą być gotowi na nagłe ataki oraz na pojawienie się nowych rodzajów zombie, które wymagają zmiany strategii i adaptacji do nowej sytuacji.

Jedną z najbardziej porywających cech gry jest skala. Kolonie mogą rozrastać się na ogromnych mapach, dając graczom wiele miejsca do eksploracji i rozbudowy. Ponadto, The Are Billions oferuje tryb kampanii oraz tryb przetrwania, gdzie celem jest przetrwanie jak najdłużej w obliczu coraz silniejszych ataków.

Gra również stawia spory akcent na elementy estetyczne, prezentując postapokaliptyczny świat w pięknych, ręcznie rysowanych grafikach, które dodają głębi i atmosfery do rozgrywki.

Dying Light 2

Dying Light 2 to epicka gra akcji osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzkość musi stawić czoła nie tylko hordom zombie, ale także bezlitosnej walki o władzę i zasoby. Gra rozwijana przez Techland oferuje dynamiczną rozgrywkę, głęboką fabułę i ogromny otwarty świat do eksploracji.

Wcielając się w postać Aidena trafiamy do miasta Villedor, które stoi na krawędzi totalnego zniszczenia. W tej brutalnej rzeczywistości, gdzie przetrwanie jest priorytetem, gracze muszą podejmować trudne decyzje, które mają wpływ na losy miasta i jego mieszkańców.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Dying Light 2 jest dynamiczny system parkour, który umożliwia graczom swobodne przemieszczanie się po środowisku, skakanie z dachu na dach i unikanie niebezpieczeństw. Walka z zombie została również rozbudowana, oferując różnorodne umiejętności bojowe oraz możliwość konstruowania i modyfikowania broni.