Messenger Lite zostanie wyłączony. Sprawdź 3 aplikacje, które pomogą Ci go zastąpić

Messenger Lite jest alternatywą dla pełnej wersji popularnej aplikacji, która w domyślne została przeznaczona dla użytkowników posiadających słabsze smartfony. Program zostanie wkrótce wyłączony, a już teraz nie jest on dostępny do pobrania ze Sklepu Play na urządzeniach z Androidem.

Decyzja wejdzie w życie już w przyszłym miesiącu, a to oznacza, że użytkownicy aplikacji nie będą mogli z niej korzystać od około 18 września. Rezygnacja z utrzymywania wersji Lite programu Messenger najprawdopodobniej jest spowodowana zmianami w branży mobile, która na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się na tyle mocno, że nawet tanie telefony popularnych marek radzą sobie bez problemu z podstawowymi aplikacjami społecznościowymi i większymi komunikatorami.

Co ciekawe użytkownicy smartfonów z Androidem nadal mają dostęp do Facebook’a Lite, czyli lżejszej wersji całego serwisu od marki Meta. Na ten moment w sieci nie pojawiły się żadne informacje, które sugerowałyby, że i ten program zostanie wyłączony, choć – biorąc pod uwagę omawianą decyzją amerykańskiej firmy – taki ruch nie byłby wielkim zaskoczeniem.

Alternatywy dla aplikacji Messenger Lite

Komunikatory społecznościowe

Messenger Lite jest odchudzoną wersją głównej wersji aplikacji, co sprawia, że zajmuje on zauważalnie mniej miejsca w pamięci smartfonu i pozwala na zainstalowanie większej ilości aplikacji. Główna wersja komunikatora jest obecnie mocno rozbudowana, a w Sklepie Play znajdziemy dla niej przynajmniej 3 atrakcyjne alternatywy. Mowa oczywiście o takich programach jak WhatsApp, Telegram oraz Signal.

  • WhatsApp | Sklep Play | Aplikacja zajmuje: ok. 89 Mb
  • Telegram | Sklep Play | Aplikacja zajmuje: ok. 78 Mb
  • Signal | Sklep Play | Aplikacja zajmuje: ok. 148 Mb

Prawie każda z wymienionych wyżej aplikacji waży domyślnie zauważalnie mniej niż Messenger (ok. 150 Mb), ale warto pamiętać, że ilość miejsca zajmowanego przez konkretny program będzie rosła w czasie (podane przeze mnie dane dotyczą czystych aplikacji – zaraz po pobraniu ze Sklepu Play). Głównym problemem podczas przesiadki na nowy komunikator będzie jednak ograniczona liczba kontaktów oraz grup, do których jesteśmy zapisani. Żadna z alternatyw dla Messengera nie posiada bowiem tak dużej liczby aktywnych użytkowników co program należący marki Meta.