Pasja 2 to pikuś. Powstaje thriller o Maryi i Józefie

Niepokalane poczęcie przedstawione jako thriller? To się dzieje.

Ostatnio trochę podśmiechiwałem się z tego, co Mel Gibson może pokazać w filmie Pasja 2, który ma mieć swoją premierę w 2025 roku, a teraz nagle spadła na mnie kolejna bomba. W tajemnicy przed światem powstał film ukazujący Maryję, Józefa oraz nienarodzonego jeszcze Jezusa. A to wszystko w formie thrillera.

O czym będzie Mary?

Film Mary opowie dobrze znaną wielu osobom historię, w której Maryja wraz z Józefem muszą uciekać przed królem Herodem oraz jego poplecznikami, aby uratować jeszcze nienarodzonego syna, Jezusa. Władca zrobi wszystko, aby utrzymać tron, a to właśnie w dziecku, które kobieta nosi pod sercem, widzi największe zagrożenie.

D.J. Caruso, reżyser Mary powiedział:

Chcę dać światu Marię pokazaną jako prawdziwego człowieka. Jej historię ma mniej znane początki, które są warte opowiedzenia. Pokazanie jej od narodzin, poprzez dzieciństwo i dorosłość jako istotę ludzką z obawami i strachem będzie celebracją wszystkiego, co jest inspirujące i przerażające w jej opowieści.

Jako, że będzie to thriller, możemy spodziewać się mocnych zwrotów akcji oraz ciężkiego klimatu. Niestety prawdopodobnie już teraz możemy powiedzieć, jakie będzie zakończenie.

Niestety nie jest znana jeszcze nawet przybliżona data premiery filmu.

Obsada

Film Mary powstawał w wielkiej tajemnicy. Aktualnie wiadomo tylko, że w rolę Maryji wciela się Noa Cohen, natomiast króla Heroda gra Anthony Hopkins.

Reżyserem filmu jest D.J. Caruso, natomiast za scenariusz odpowiada Timothy Michael Hayes. Powstawał on we współpracy z duchownymi związanymi z różnymi religiami. Hayes konsultował się z księżmi, biskupami, muzułmanami, baptystami itd.