Lupin sezon 4 – kiedy premiera? Co wiemy na temat kontynuacji popularnego serialu Netflixa?

Najnowszy sezon serialu Lupin trafił na platformę Netflix w poprzednim roku. Producenci zdecydowali się udostępnić wszystkie odcinki tytułu tego samego dnia, a to oznacza, że większa część fanów już dawno zakończyła seans nowej odsłony przygód swojego ulubionego bohatera. Czy możemy liczyć na powstanie kontynuacji serialu? Co już teraz wiemy o jego 4. sezonie?

O czym będzie 4. część serialu Lupin?

Lupin

Najnowsza część omawianego serialu opowiada naturalnie o dalszych losach głównego bohatera produkcji. W sieci znajdziemy następujący opis tytułu, który został udostępniony przez Netflixa: ukrywający się Assane musi nauczyć się żyć z dala od żony i syna. Nie mogąc znieść bólu, który wyrządziły im jego czyny, Assane postanawia wrócić do Paryża, aby złożyć im szaloną propozycję wyjechania z Francji i rozpoczęcia życia na nowo w innym kraju. Jednak widmo przeszłości nigdy go nie opuszcza, a jego plany wywracają się do góry nogami z powodu nieoczekiwanego powrotu.

Rozważania na temat tego co wydarzy się w 4. sezonie należy więc z całą pewnością oprzeć o historie z poprzedniej części serialu. Wolelibyśmy jednak uniknąć jakichkolwiek spoilerów związanych z 3. odsłoną produkcji, a więc wszystko co na ten temat możemy założyć w kontekście jej kontynuacji to to, że z całą pewnością będzie ona opowiadała historię kolejnej złodziejskiej intrygi, w którą wplącze się główny bohater serialu.

Lupin – obsada serialu

netflix październik 2023 nowe seriale i filmy

W 3. sezonie Lupina zobaczyliśmy sporą część obsady, którą fani serialu z całą pewnością kojarzą z poprzednich odsłon produkcji. W rolę głównego bohatera (tytułowego Lupina) ponownie wcielił się więc Omar Sy, choć jego uczestnictwo w obsadzie netflixowego hitu raczej od początku było dla wszystkich dość oczywiste. Na ekranie pojawili się również następujący aktorzy:

  • Ludivine Sagnier,
  • Etan Simon,
  • Antoine Gouy,
  • Soufiane Guerrab,
  • Shirine Boutella,
  • Fargass Assandé,
  • Mamadou Haidara,
  • Ludmilla Makowski. 

Podejrzewam, że spora część nazwisk pozostanie niezmieniona także w 4. sezonie, choć wątpię, aby obsada produkcji nie została zasilona także nowymi aktorami.

Czy otrzymamy 4. sezon serialu Lupin?

Lupin

W teorii nie możemy powiedzieć, że powstanie kolejnej odsłony serialu Lupin jest przesądzone. Ze strony Netflixa nie pojawiły się bowiem żadne zapewnienia, które gwarantowałyby premierę 4. sezonu. Mimo to zakończenie jego ostatniej odsłony, a także popularność tytułu na swojej rodzimej platformie streamingowej sugerują, że kontynuacja historii słynnego złodzieja prędzej czy później zawita do sieci.

Warto również nadmienić, że jeden z twórców serialu – George Kay – w udzielonym kilka miesięcy temu wywiadzie jasno stwierdził, iż ma nadzieję na powstanie kolejnego sezon Lupina. Producent zaznaczył przy tym, że scenariusz serialu był od dawna tworzony w taki sposób, by kontynuowanie przedstawionej w nim historii było naturalne zarówno dla fanów, jak i twórców dzieła. Najbliższa prawdopodobna data premiery: jesień 2024 roku.