Aparat w iPhonie 16 Pro będzie wyglądał jak Fidget Spinner? Nowy przeciek sugeruje ciekawą zmianę w designie

iPhone 16 Pro będzie jednym z tegorocznych smartfonów marki Apple, które trafią do sprzedaży na początku września. Amerykańska marka pokaże wówczas cztery modele swoich nowych flagowców, wśród których znajdą się: iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro MAX. W sieci pojawiło się sporo spekulacji sugerujących także debiut wersji Ultra, jednak najnowsze przecieki skupiają się przede wszystkim na designie modeli Pro oraz Pro MAX.

iPhone 16 Pro może otrzymać nowy design wyspy na aparaty

Według jednego z popularnych leaksterów iPhone 16 Pro ma otrzymać nowy design wyspy z aparatami. Obiektywy w droższej wersji urządzenia zostaną połączone w dość ciekawy sposób, który – sami musicie to przyznać – wygląda na wstępnych renderach jak fidget spinner. Oczywiście warto zaznaczyć, że jest to jedynie projekt stworzony na podstawie przecieków z firmy (mogą one pochodzić zarówno od pracowników linii produkcyjnej, jak i samych projektantów urządzenia), a więc jego finalny design prawdopodobnie będzie wyglądał nieco inaczej.

iPhone 16 leak design

W komentarzach do przytaczanego posta znalazłem także alternatywny projekt konstrukcji nowego flagowca. Wygląda on nieco bardziej minimalistycznie i nawiązuje raczej do bazowych wersji urządzenia.

aparat w iPhone 16

Co z podstawowymi modelami iPhone’a 16?

Omawiane zmiany niemalże na pewno ominą podstawowe modele tegorocznych smartfonów od Apple, czyli warianty: 16 oraz 16 Plus. Jak dotąd tańsze wersje flagowca oferowały dwa obiektywy (główny oraz ultraszerokokątny), a modyfikacje w tym zakresie są bardzo mało prawdopodobne. Powodem moich przewidywań są oczywiście dotychczasowe ruchy ze strony amerykańskiej marki, która konsekwentnie pracuje nad tym, by zachęcić użytkowników do zakupu modeli Pro.

W 2022 roku droższe wersje otrzymały między innymi funkcję Dynamic Island, która w połączeniu z nową konstrukcją zdecydowanie odróżniała iPhone’y 14 Pro od bazowych modeli. Rok później rozbieżności w designie przestały być tak widoczne, jednak iPhone 15 Pro nadal oferował pewne usprawnienia w postaci: programowalnego klawisza funkcyjnego (Action Button) oraz ramek pokrytych tytanem.

Kiedy premiera iPhone’a 16 Pro?

iPhone 16 Pro zostanie zaprezentowany pod koniec obecnego roku. Prawdopodobna data premiery urządzenia to początek września. Apple jest konsekwentne w swoich planach wydawniczych, a więc nie spodziewam się jakichkolwiek zmian w tym aspekcie.