iPhone 15 zadebiutuje w wyjątkowych kolorach! Nie będziemy skazani na nude

iPhone 15 pojawi się na rynku we wrześniu tego roku. Urządzenie zadebiutuje w czterech wersjach, a do sprzedaży trafią następujące modele: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro MAX (możliwe, że zostanie zastąpiony przez wariant Ultra). Tegoroczne flagowce zaoferują funkcję Dynamic Island w każdym modelu, a także porty USB C, które zastąpią charakterystyczne wejścia typu lightning.

Wśród przecieków na temat urządzenia znajdują się także informacje dotyczące opcji kolorystycznych, które mają pojawić się w portfolio amerykańskiej marki. Przyznam, że tylko część z nich wydaje mi się atrakcyjna, ponieważ niektóre barwy, lub podobne opcje kolorystyczne, pojawiały się już w poprzednich odsłonach iPhone’a.

Informacje dotyczące wersji smartfonów od Apple pojawiły się w branżowym portau 9To5Mac, który – we współpracy z grafikiem Ianem Zelbo – stworzył wizualizację nowych iPhone’ów 15. Na pierwszej z nich pojawił się model Pro, który ma otrzymać unikalny ciemnoczerwony kolor. Spoglądając na grafikę do głowy przychodzą mi głównie barwy kojarzące się z wiśnią, ale przyznam, ze nie jestem najlepszy w rozróżnianiu i precyzyjnym opisywaniu odcieni.

iPhone 15 w kolorze czerwonym

Odświeżone barwy trafią także do podstawowych edycji urządzenia, które otrzymają warianty opisywane jako: miętowy, karmazynowy oraz niebieski. Nie mam jednak wątpliwości co do tego, że zarówno podstawowe modele iPhone’a (15 oraz 15 Plus), jak i jego droższe edycje (15 Pro oraz 15 Pro MAX/Ultra) będą również dostępne w klasycznych wariantach.

Warto również zauważyć, że poniższa grafika nie do końca dobrze oddaje ducha tegorocznych flagowców Apple, ponieważ funkcja Dynamic Island ma tym razem zawitać od każdej wersji urządzenia. Informacja o pożegnaniu charakterystycznego Notcha jest jednym z pierwszych przecieków, jakie pojawiły się w sieci na temat iPhone’a 15.

W przypadku zeszłorocznego iPhone’a 14 unikalnym kolorem, który trafił do portfolio marki Apple, był żółty. Przyznam, że barwy sugerowane przez przecieki są według mnie zdecydowanie bardziej atrakcyjne, choć chętnie zobaczyłbym nowego iPhone’a 15 Pro MAX np. w ciemnozielonym wykończeniu, nawiązującym do Xiaomi 13 Ultra czy OnePlus’a 11.