iOS 17 na smartfonach marki Apple. Sprawdź, jak zainstalować aktualizację

iOS 17 to tegoroczna odsłona systemu przeznaczonego na smartfony marki Apple. W momencie pisania niniejszego artykułu nowa wersja oprogramowania nie jest jeszcze dostępna do pobrania, ale jej pojawienie się na flagowcach amerykańskiego producenta pozostaje kwestią godzin.

Aktualizacja nie będzie rewolucją, a większość zapowiadanych funkcji umożliwi łatwiejsze przesyłanie danych między właścicielami iPhone’ów. Opis wszystkich najciekawszych zmian, które wkrótce trafią na smartfony marki Apple, znajdziecie w moim tekście na ten temat.

Jak zainstalować iOS 17 na iPhonie?

Instalacja nowej wersji systemu iOS wygląda każdego roku dokładnie tak samo. W celu sprawdzenia czy aktualizacja jest już dostępna do pobrania (oraz jej ewentualnego ściągnięcia) należy w pierwszej kolejności otworzyć ustawienia urządzenia.

Następnie konieczne będzie odnalezienie zakładki oznaczonej jako Ogólne, a także przejście do karty podpisanej jako Uaktualnienia. To właśnie w tym miejscu użytkownicy mają opcję włączenia/wyłączenia automatycznych aktualizacji systemu oraz sprawdzenia ich dostępności. W momencie debiutu oprogramowania iOS 17, jego pobranie będzie możliwe po przejściu do opisanej powyżej części ustawień na Twoim iPhonie.

Jakie modele iPhone’a otrzymają iOS 17?

Wśród smartfonów, które dostaną aktualizację do nowej wersji systemu znajdują się następujące modele:

  • iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro MAX,
  • iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro MAX,
  • iPhone 13/iPhone 13 mini/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro MAX,
  • iPhone 12/iPhone 12 mini/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro MAX,
  • iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro MAX,
  • iPhone XS/iPhone XS MAX/iPhone XR,
  • iPhone SE (od 2. generacji).

Oznacza to, że dostęp do iOS’a 17 otrzymają zarówno nowe flagowce, jak i urządzenia, które zadebiutowały na rynku kilka lat temu.