iOS 17 – sprawdź 5 zmian, przez które zainstalujesz aktualizację systemu

Beta systemu iOS 17 zadebiutowała w swojej ósmej odsłonie pod koniec sierpnia. Prace nad poprawkami oprogramowania trwają nieprzerwanie od kilku miesięcy, a jego finalna wersja pojawi się na smartfonach Apple w poniedziałek 18 września.

Większość modyfikacji, wprowadzonych w ramach aktualizacji, to usprawnienia poprawiające komfort komunikacji między użytkownikami iPhone’ów oraz innych urządzeń marki. Firma z Cupertino jednoznacznie stawia więc na rozwój swojego ekosystemu, co z całą pewnością docenią osoby posiadające w domu większą ilość jej produktów.

Rozszerzenie użyteczności funkcji AirDrop

iOS 17

Jedną z najważniejszych zmian w nowej odsłonie systemu iOS jest rozbudowanie opcji AirDrop o możliwość udostępniania numerów telefonu oraz adresów mailowych przez zbliżenie do siebie dwóch iPhone’ów. Funkcja Name Drop będzie również dostępna w sytuacji, gdy do telefonu przyłożymy Apple Watcha. Wśród informacji rozpowszechnianych w ten sposób, użytkownicy będą mogli także dzielić się plakatami stworzonymi do poszczególnych kontaktów.

FaceTime i jego nowe opcje

iOS 17

Opcja FaceTime zostanie rozszerzona o trzy istotne możliwości. Pierwsza z nich pozwoli użytkownikom na nagranie wiadomości w formie wideo, która zostanie wysłana do kontaktu nieodpowiadającego na próbę połączenia (można ją po prostu opisać jako odmianę poczty głosowej). Kolejna drobna modyfikacja jest ulepszeniem wizualnym, umożliwiającym wykorzystanie efektów graficznych w trakcie rozmowy na FaceTime. Ostatnia z opcji pozwoli na przeniesienie trwającej rozmowy na Apple TV lub telewizor.

Dziennik, czyli nowa aplikacja od Apple

iOS 17

Dziennik to zupełnie nowa aplikacja, która trafi na smartfony marki Apple po aktualizacji do sytemu iOS 17. Głównym założeniem programu jest inteligentne tworzenie wspomnień na podstawie m.in. zdjęć, muzyki oraz treningów zapisanych na telefonie użytkownika. Deweloperzy zapewniają jednak, że to od właściciela smartfonu będzie zależało jakiego rodzaju dane trafią do aplikacji.

Usprawnienie wiadomości

iOS 17

Aplikacja iMessage zostanie rozszerzona o możliwość przeglądania wszystkich najczęściej udostępnianych danych, którymi użytkownik dzielił się w ramach programu. Apple zapowiedziało także funkcję sesji kontaktu, polegającą na automatycznym informowaniu bliskiej osoby o dotarciu właściciela telefonu w zaplanowane miejsce (funkcja brzmi podobnie do śledzenia lokalizacji udostępnianej innym użytkownikom z poziomu ustawień). iMessage otrzyma także lepsze filtrowanie podczas wyszukiwania konkretnych komunikatów w konwersacji oraz nowy przycisk, umożliwiający szybkie cofanie do ostatniej nieodczytanej wiadomości.

Zmiany w naklejkach

iOS 17

Zmiany w naklejkach to kolejna drobna nowość, którą Apple zapowiedziało w ramach systemu iOS 17. Od teraz właściciele iPhone’ów będą mogli korzystać z nowej szufladki naklejek, gromadzącej pakiety Live Stickers, emoji oraz Memoji, a także synchronizować je z aplikacją iCloud i korzystać z nich na pozostałych urządzeniach. Amerykańska marka podkreśla także, że kolejna odsłona oprogramowania pozwoli na tworzenie autorskich naklejek ze zdjęć zapisanych w galerii.