Infamia – kiedy 2 sezon? Czy polski serial otrzyma kontynuację?

Infamia to nowy polski serial, który we wrześniu pojawił się na platformie Netflix. Produkcja cieszy się sporą popularnością, a w zestawieniu najczęściej oglądanych tytułów wśród naszych rodzimych odbiorców, Infamia plasuje się obecnie na drugim miejscu.

Serial przedstawia historię siedemnastoletniej Romki, która marzy o karierze hip-hopowej. W rolę głównej bohaterki wciela się Zofia Jastrzębska, a w obsadzie serialu znajdziemy również takie osobistości jak Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska czy Artur Dziurman. Nie mógłbym także nie wspomnieć o zaangażowaniu jednego z moich ulubionych kompozytorów oraz producentów muzycznych w proces kreowania ścieżki dźwiękowej do serialu. Mowa o Wojtku Urbańskim, którego wspierał w tym zadaniu Łukasz Targosz.

Czy Infamia dostanie 2 sezon?

Serial Infamia

Pierwszy sezon serialu Infamia składa się z 8 odcinków, a wszystkie wydane epizody są już dostępne do obejrzenia na platformie Netflix. Na ten moment brak oficjalnych komunikatów ze strony twórców, które zapowiadałaby powstanie 2. sezonu Infamii. Pewną nadzieję na rozpoczęcie produkcji daje jednak wywiad, jakiego udzieliła gwiazda serialu – Zofia Jastrzębska.

Aktorka przyznała bowiem, że zżyła się z postacią Gity (główna bohaterka Infamii) i chętnie powróci do tej roli, jeśli tylko pojawią się pomysły na kontynuację tytułu. Warto również pamiętać, że serial jest zupełną nowością na popularnym serwisie streamingowym, a więc dyskusje o ewentualnym powstaniu 2. sezonu mogą rozpocząć się nawet kilka miesięcy po jego debiucie.