Co Galaxy S24 Ultra robi lepiej od Galaxy S23 Ultra? Pokaże Ci 3 najważniejsze różnice

Galaxy S24 Ultra trafił do sprzedaży na początku obecnego roku, a sama prezentacja urządzenia odbyła się 17 stycznia. Smartfon celuje w grupę najbardziej wymagających użytkowników i w założeniu ma oferować dostrzegalnie wyższą wydajność od swojego poprzednika.

Funkcje AI i nowy procesor

W 2024 roku Samsung powrócił do swojej polityki z poprzednich lat, której rezultatem było wypuszczanie na rynek smartfonów z różnymi procesorami — w zależności od regionu, w którym trafiały one do sprzedaży. Efektem takiej decyzji jest comeback Exynosa do modeli przeznaczonych na europejski rynek. Część przecieków miała jednak racje sugerując, że taki podział nie będzie dotyczył wariantu Ultra i w jego przypadku wszyscy użytkownicy otrzymają ten sam chipset, czyli Snapdragona 8 Gen 3 (tak też się wydarzyło).

Dodatkowo nowe flagowce Samsunga oferują rozbudowane funkcje AI, choć warto zauważyć, że wspomniane funkcje trafiły już także na modele z serii S23. Wśród najważniejszych nowości warto wymienić: możliwość generowania tapet przez sztuczną inteligencję, translator tłumaczący na żywo rozmowy telefoniczne oraz tekstowe oraz asystenta wyszukiwania.

Unowocześniona konstrukcja

Większość obserwatorów branży mobile, a w szczególności większość fanów Samsunga, z całą pewnością kojarzy wyświetlacze typu Edge, które charakteryzowały się delikatnie zagiętymi bocznymi krawędziami. Jeszcze kilka lat temu koreańska marka stosowała tego typu ekrany w swoich topowych flagowcach, jednak z czasem omawiana moda zaczęła niemalże całkowicie znikać z popularnych smartfonów.

Nowy Samsung Galaxy S24 Ultra

Tak też stało się w przypadku najważniejszych modeli Samsunga, a jego tegoroczny flagowiec — czyli Galaxy S24 Ultra – został pozbawiony zagięć ekranu i oferuje zupełnie płaski wyświetlacz. Nowe smartfony posiadają także wyższą jasność maksymalną (2600 nitów vs 1750 nitów) oraz elementy konstrukcji wykonane częściowo z tytanu.

Zmiany w teleobiektywie

Galaxy S24 Ultra otrzymał także istotne zmiany dotyczące jednego z teleobiektywów. Tegoroczny flagowiec koreańskiej marki został wyposażony w aparat do portretów o mniejszym zbliżeniu optycznym (10x vs 5x), ale o zdecydowanie wyższej szczegółowości (50 Mpix vs 10 Mpix). Samsung zapewnia również, że – pomimo obecności dedykowanego do tego teleobiektywu – model S24 Ultra nadal będzie mógł wykonywać zdjęcia z 10-krotnym bezstratnym zbliżeniem.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy możliwości fotograficzne Galaxy S24 Ultra dorównują np. Xiaomi 14 Ultra, to możesz o tym przeczytać w moim artykule. Jeśli natomiast rozważasz zakup nowego Galaxy S24 Ultra w abonamencie, to koniecznie sprawdź, który operator sprzedaje go w najniższej cenie. Zestawienie aktualnych kosztów zamówienia smartfonu w T-Mobile, Playu oraz Orange znajdziesz na 3D-Info.