Galaxy Unpacked – gdzie oglądać premierę nowego Galaxy S24? Jakie modele pokaże Samsung?

Premiera smartfonów z serii Galaxy S24 będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie technologii w 2024 roku. Samsung z całą pewnością zakłada, że jego przyszłe flagowce wyznaczą nowe standardy w tym segmencie rynku, a użytkownicy mogą spodziewać się nie tylko mocniejszych podzespołów i ulepszonej konstrukcji, ale też – a być może przede wszystkim – funkcji wykorzystujących możliwości inteligentnych modeli językowych.

Kiedy odbędzie się premiera serii Galaxy S24? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z wydarzenia?

Tegoroczna premiera smartfonów z serii Galaxy S24 odbędzie się wcześniej niż analogiczny event w poprzednich latach. Nowe wersje flagowców zostaną bowiem zaprezentowane 17 stycznia 2024 roku.

  • Seria Galaxy S24 | Data premiery: 17 stycznia
  • Seria Galaxy S23 | Data premiery: 1 luty
  • Seria Galaxy S22 | Data premiery: 9 luty
  • Seria Galaxy S21 | Data premiery: 14 stycznia

Całe wydarzenie będzie z całą pewnością transmitowane na żywo, a fani otrzymają możliwość śledzenia pokazu bez żadnych dodatkowych opłat. Live z eventu Galaxy Unpacked będziecie mogli znaleźć na oficjalnej stronie producenta lub na jego kanale w serwisie YouTube.

Jakie modele pokaże na początku nowego roku Samsung?

Galaxy S23 in cream colour

Kwestia modeli, które zaprezentuje w przyszłym roku Samsung pozostanie raczej niezmienna względem poprzednich odsłon urządzenia. Spodziewamy się więc, że do sprzedaży trafią cztery warianty smartfonów z serii Galaxy S24, a będą nimi:

  • Galaxy S24,
  • Galaxy S24 Plus,
  • Galaxy S24 Ultra.

Poszczególne wersje będą różniły się między sobą przede wszystkim wielkością ekranów oraz pojemnością baterii. Jestem jednak pewien, że na tym się nie skończy, a swoje przekonania w tym aspekcie opieram na premierze zeszłorocznych smartfonów z serii Galaxy S23.

Różnice między smartfonami Samsunga w ubiegłym roku

Podstawową różnicą między nimi (poza wielkością i pojemnością baterii) była moc ładowania, która jedynie w droższych wersjach flagowca osiągała 45 W. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup bazowego modelu musieli pogodzić się z wolniejszym ładowaniem o mocy 25 W. Dodatkowo najtańszy wariant jako jedyny oferował egzemplarze z 128 GB pamięci wewnętrznej, a wszystkie pozostałe modele zaczynały się od 256 GB miejsca na pliki.

Warto jednak wiedzieć, że Galaxy S23 w wersji 128 GB został jednocześnie wyposażony w wolniejszą pamięć, wykonaną w technologii UFS 3.1. Kolejne istotne rozbieżności widoczne są przede wszystkim w modelu Ultra, który otrzymał bardziej szczegółową matrycę w kamerze głównej (200 Mpix vs 50 Mpix), teleobiektyw z większym zoomem optycznym (10x vs 3x) oraz możliwość obsługi rysika S Pen. Przyszłoroczna wersja flagowca ma również zaoferować teleobiektyw z wyższą szczegółowością, którego matryca osiągnie 50 Mpix.