Galaxy S24 FE rozczarowuje już przed premierą. Na urządzenie poczekamy jeszcze bardzo długo

Pod koniec 2023 roku Samsung powrócił do popularnej niegdyś seri Fan Edition, której największym sukcesem był debiut w postaci modelu S20 FE. Wspomniany smartfon przez wiele lat plasował się w ścisłej czołówce najbardziej opłacalnych telefonów na rynku, jednak w 2022 roku otrzymał swoją ostatnią aktualizację do Androida, co zdecydowanie obniżyło jego atrakcyjność.

Galaxy S24 FE z odległą datą premiery

Galaxy S24 FE, czyli bezpośredni spadkobierca udanego debiutu linii Fan Edition, miał pojawić się w sprzedaży jeszcze w te wakacje. Urządzenie uzupełniłoby sierpniowy lub lipcowy event Galaxy Unpacked i dołączyło do nowych składaków z serii Galaxy Z oraz tegorocznego Galaxy Watch’a 7.

Niestety najnowsze przecieki wskazują na istotną zmianę w początkowych planach Samsunga, a ostateczny debiut smartfonu ma nastąpić dopiero pod koniec roku. Trudno określić kiedy dokładnie urządzenie trafi do szerszej dystrybucji, ale mam nadzieję, że wydarzy się to jeszcze przed początkiem 2025 roku.

Dlaczego Galaxy S24 FE może mieć problem?

Odległa premiera Galaxy S24 FE może wyraźnie obniżyć atrakcyjność urządzenia, a wpływ na to będą miały dwa czynniki.

Po pierwsze:

Model S24 FE trafi do sprzedaży w momencie, w którym od premiery głównych modeli z serii S24 (Galaxy S24, Galaxy S24 Plus, Galaxy S24 Ultra) minie prawie rok. To naturalnie wpłynie na obniżenie ceny wspomnianych flagowców, a nowy śrendniopnłkowiec prawdopodobnie będzie musiał z nimi konkurować. Podobną sytuacje możemy obserwować obecnie, kiedy to nowego Galaxy S23 można kupić za około 2800 złotych, a model z dopiskiem S23 FE kosztuje 2999 złotych (biorę pod uwagę najtańsze oferty znalezione na stronie MediaExpert w dniu publikacji artykułu).

Po drugie:

Przed premierą Galaxy S24 FE do użytkowników trafi mnóstwo średniopółkowych smartfonów, które zagrożą pozycji nowego Samsunga. Mowa chociażby o takich urządzeniach jak Nothing Phone (3) czy Xiaomi 13T. To jednak nie wszystko, ponieważ już teraz użytkownicy mogą kupić Motorolę Edge 50 Pro, która wygląda genialnie, oferuje świetny wyświetlacz i z całą pewnością będzie stanowiła przystępniejszą opcję zakupową niż S24 FE.