Galaxy A25 5G – kiedy premiera w Polsce? Ile będzie kosztował nowy smartfon Samsunga? Jakiej specyfikacji możemy się spodziewać?

Portfolio smartfonów Samsunga zostało właśnie rozszerzone o kolejny model, którym tym razem okazał się średniopółkowy Galaxy A25. Urządzenie trafi Polski jeszcze w tym miesiącu, a w niniejszej publikacji przyglądniemy się jego specyfikacji oraz potencjalnej cenie.

Galaxy A25 – kiedy polska premiera?

Smartfon Samsung zielony

Galaxy A25 został oficjalnie zaprezentowany na terenie Azji, a z branżowych doniesień wiemy, że wkrótce trafi on do sprzedaży w Europie. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy analogiczną sytuację z modelem Galaxy S23 FE, który początkowo pojawił się na innych kontynentach, później zadebiutował na Zachodzie, a następnie trafił także do polskich użytkowników. Podejrzewam więc, że omawiany w niniejszej publikacji smartfon pojawi się nad Wisłą jeszcze przed Świętami – prawdopodobnie 16 grudnia.

Ile może kosztować Galaxy A25 w Polsce?

Omawiane urządzenie będzie przedstawicielem niższej/średniej półki cenowej, a to oznacza, że ma ono zadebiutować w wyraźnie niższej kwocie niż Galaxy A54 czy Galaxy A34. Na ten moment nie znamy jeszcze jego oficjalnej polskiej ceny, ale z wstępnych przecieków wynika, że będzie on kosztował około 1000 złotych. Nowy smartfon ma więc stanowić atrakcyjną alternatywę dla znacznie droższych flagowców oraz średniopółkowców i przede wszystkim oferować szereg najważniejszych funkcji – bez zbędnych dodatków, które podniosłyby jego cenę.

Specyfikacja modelu Galaxy A25

Samsung Galaxy A25


Samsung Galaxy A25 zostanie wyposażony w zestaw dwóch obiektywów (główny o rozdzielczości 50 MP oraz ultraszerokokątny o rozdzielczości 8 MP), którym ma towarzyszyć czujnik makro (2 MP). Na froncie urządzenia znajdziemy wyświetlacz Super AMOLED Infinity-U o przekątnej 6,5 cala, którego maksymalna częstotliwość odświeżania obrazu wyniesie 120 Hz. Użytkownicy mogą także liczyć na baterię o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania o mocy 25 W.

Prawdopodobnie najważniejszym usprawnieniem w modelu Galaxy A25 jest jednak zaimplementowanie do niego łączności 5G, której brakowało w poprzedniej wersji urządzenia. Omawiana funkcja staje się powoli standardem w branży mobile, a więc taki ruch ze strony Samsunga jest jak najbardziej uzasadniony. Na uwagę zasługuje także sam system, ponieważ telefon zostanie oparty na najnowszym Androidzie 14, wspieranym przez nakładkę One UI 6.0.