Domowe akcesoria z etykietą Made in China, czyli jak Xiaomi czyni codzienne życie łatwiejszym

Prezentujemy akcesoria od Xiaomi, dla których miejsce znajdzie się w każdym smart domu! Sprawdź, jak w prosty sposób podnieść komfort codziennego życia, a przy tym zadbać o zdrowie wszystkich domowników.

Aktualnie w ofercie Xiaomi znaleźć można wiele ciekawych, i to nie tylko z punktu widzenia miłośników smartfonów, produktów. Producent z Azji od dłuższego czasu skutecznie buduje swoją pozycję, jako dostawcy praktycznych rozwiązań dla domu.

Xiaomi niejedno ma imię

Pierwszy raz o pochodzącej z Chin marce Xiaomi usłyszeć można było głównie w kontekście wprowadzanych przez nią na rynek smartfonów. Dobre, nieustępujące jakościowo międzynarodowej konkurencji urządzenia, były dostępne dla konsumentów w korzystnych cenach. Początkowo nieznana nikomu marka w błyskawicznym tempie zdobywała sobie zaufanie użytkowników smartfonów europejskiego rynku. Jednak na tym firma nie poprzestała.

Kolejne działania Xiaomi, choć w żadnym wypadku nie porzuciły prac nad rozwojem kolekcji telefonów, skierowały się ku innym urządzeniom, których zadaniem jest nie tyle łączenie swoich właścicieli ze światem zewnętrznym, ile troska o komfort jego zwykłego, codziennego życia. W ten sposób narodziła się cała seria akcesoriów, które, oczywiście z wykorzystaniem najnowszych technologii, próbują umilić człowiekowi jego egzystencję. I trzeba przyznać, że próby te są wyjątkowo skuteczne.

Domowe akcesoria od Xiaomi

Spośród dostępnych w aktualnej ofercie Xiaomi produktów, postanowiłam wybrać te, które przy niewielkim nakładzie finansowym mogą odmienić sposób, w jaki prowadzimy nasze codzienne, domowe życie. Przedstawiam propozycje, które chętnie sama ulokowałabym w swojej prywatnej kolekcji.

Mi Motion-Activated Night Light 2

Mi Motion-Activated Night Light 2 to inteligentna lampka, której aktywacja następuje po wykryciu ruchu w zaciemnionej przestrzeni. Jej prawidłowe działanie zapewnia detektor światła, czuły na aktualnie panujące warunki w pomieszczeniu. Dzięki temu nie ma obawy, że urządzenie zacznie działać, gdy w pokoju wciąż będzie jasno. Naszym nocnym światełkiem możemy sterować, wykorzystując połączenie Bluetooth i aplikację Mi Home/Xiaomi Home.

xiaomi mi motion activated night lamp 2

Nocna Lampka Bluetooth nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego, a za jej zasilanie odpowiadają trzy baterie AA.

Lampkę Mi Motion-Activated Night Light 2 od Xiaomi możesz zakupić na stronie sklepu w cenie 69,00 złotych.

Podobną, aczkolwiek znacznie prostszą propozycją nocnego oświetlenia, jest lampka nocna YEELIGHT Sensor Plug-in Light, którą, jako szczęśliwy posiadacz, mogę szczerze polecić. Nie jest tak zaawansowana i nie daje tylu możliwości co sterowana aplikacją Mi Motion-Activated Night, jednak wytwarzane przez nią światełko nadal jest bardzo przyjemne dla oka i nie zakłóca nocnego wypoczynku.

SOTHING Zero Shoes Dryer

SOTHING Zero Shoes Dryer niestety nie należy do mojej kolekcji, ale jestem pewna, że niebawem się to zmieni. Kto miał wątpliwą przyjemność spędzać w przemoczonych butach niekoniecznie nawet długie godziny, ten wie, że osuszenie sfatygowanego obuwia do najłatwiejszych zadań nie należy. Suszarka do butów od Xiaomi wydaje się doskonałym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Co więcej, urządzenie ma nie tylko osuszać ten element naszej garderoby, ale również go sterylizować.

xiaomi suszarka do butów

SOTHING Zero Shoes Dryer możesz znaleźć na stronie sklepu w cenie 119,00 złotych.

Mi Body Composition Scale 2

Waga to specyficzny element domowego wyposażenia. Jedni nie wyobrażają sobie bez niej życia, a drudzy się jej wręcz panicznie boją. Przyglądając się jednak bliżej propozycji od Xiaomi, warto podjąć ryzyko pierwszego małego szoku i wykorzystać możliwości tego urządzenia. Mi Body Composition Scale 2 pozwala bowiem nie tylko kontrolować wagę naszego ciała z dokładnością do 50 g, ale dzięki obecności specjalnych czujników jest w stanie określić poziom tkanki tłuszczowej, w którą jesteśmy wyposażeni.

Dodatkowe dane, które uzyskamy korzystając z Mi Body Composition Scale 2, to między innymi wskaźnik BMI, masa mięśniowa, poziom wody w ciele, masa kości, typ sylwetki czy ogólna ocena zdrowia użytkownika.

Xiaomi Mi Body Scale 2

Prezentacja wszelkich przeprowadzanych przez inteligentna wagę analiz następuje na ekranie smartfona za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej.

Mi Body Composition Scale 2 od Xiaomi możesz znaleźć na stronie sklepu w cenie 119,00 złotych.

Mi Ionic Hair Dryer H300

Kolejna pozycja skradła moje serce z kilku powodów. Po pierwsze jest to suszarka do włosów, a to już wystarczający argument za tym, aby takie urządzenie przetestować. Zdaję sobie jednak sprawę, że większość ludzi nie podziela mojej fascynacji podobnymi akcesoriami i oczekuje nieco więcej informacji. Co zatem wyróżnia Mi Ionic Hair Dryer H300?

Przede wszystkim jej kompaktowe rozmiary. Niespotykanie krótka obudowa i niewielka waga to świetne rozwiązanie dla osób, które często udają się w podróż i nie wyobrażają sobie pozostawienia tego typu urządzenia w domu.

xiaomi-suszarka-ionic

Obiecywana przez producenta moc suszenia robi wrażenie, zwłaszcza w połączeniu z technologią wykrywania niekontrolowanego wzrostu temperatury powietrza i obecnością właściwości jonizujących. Cicha praca suszarki to już właściwie wisienka na torcie.

Mi Ionic Hair Dryer H300 możesz zakupić na stronie sklepu w cenie 169,00 złotych.

Mi Bedside Lamp 2

Osobiście nie wyobrażam sobie wieczoru w domu bez nocnej lampki. A jak wyglądałoby życie, gdyby w sypialni znalazła się oferowana przez Xiaomi Mi Bedside Lamp 2? Wizja uruchomienia delikatnego światła przy użyciu smartfona lub za pośrednictwem komend głosowych przedstawia się naprawdę ciekawie. Funkcje te są przydatne szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się daleko od naszego urządzenia. Co więcej, zadaniem Mi Bedside jest nie tylko rozproszenie panujących w pomieszczeniu ciemności, ale też nadanie otoczeniu odpowiedniego nastroju. Jak to możliwe?

Wszystko dzięki dostępnej w ustawieniach urządzenia bibliotece barw. Posiadając lampkę Xiaomi w swojej kolekcji, możemy też zapewnić sobie łagodną pobudkę, dzięki programowi symulującemu wschód słońca. Podobnie na noc możemy skorzystać z ustawień łagodniejszego, kojącego zmysły oświetlenia.

mi bedside 2

Czy warto się w taka lampkę zaopatrzyć? W mojej opinii jak najbardziej. Nie miałam co prawda okazji korzystać z tej wersji oświetlenia, jednak bardzo cenię sobie podobną do niej lampkę nocną YEELIGHT Staria Pro z ładowarką indukcyjną, która ujęła mnie zdolnością imitowania światła, jakim obdarza nas księżyc w pełni.

Jeśli chcesz cieszyć się podobnymi wrażeniami, Mi Bedside Lamp 2 znajdziesz na stronie sklepu w cenie 199,00 złotych.

Mi Electric Toothbrush T500

Higiena jamy ustnej to codzienny rytuał, którego dotrzymywanie wpajano nam od najmłodszych lat. Jak jednak mieć pewność, że nasze działania są prawidłowe i, co za tym idzie, skuteczne? Xiaomi chce odpowiedzieć na nasze obawy i obdarza nas swoją wersją inteligentnej szczoteczki elektrycznej Mi Electric Toothbrush T500. Inteligentnej?

Biorąc pod uwagę, że urządzenie w trakcie pracy analizuje, z jakim naciskiem przykładamy je do powierzchni zębów i informuje nas o ewentualnej konieczności korekty, możemy je chyba za takie uznać. Co więcej, Mi Electric Toothbrush w dokładnym codziennym lub cotygodniowym raporcie prezentuje dane, w których uwzględnia liczbę dociśnięć, czas szczotkowania każdego zęba oraz kąt nachylenia.

xiaomi szczoteczka elektryczna

Szczoteczka elektryczna Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500, którą możemy zakupić w cenie 209,00 złotych, z pewnością sprawdzi się w każdej łazience, w której poparta dowodami higieniczna perfekcja stanowi priorytet.

Mi Vacuum Cleaner Mini

Mi Vacuum Cleaner Mini zainteresował mnie z jednego powodu – jest mały! Prawda, mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia, jednak w tym wypadku można chyba zaryzykować przeciwne stanowisko. Cóż bowiem może być bardziej kojącego od wizji sprawnego i dokładnego usuwania kurzu z najtrudniej dostępnych zakamarków? Chyba tylko pozytywny wynik cotygodniowego egzaminu na wadze Mi Body Composition Scale 2. Wiadomo oczywiście, że do tradycyjnego odkurzania mieszkania Mi Vacuum Cleaner Mini raczej się nie nada, jednak w takich miejscach jak kuchnia czy garderoba może sprawować się naprawdę świetnie.

xiaomi-mi-vacuum-cleaner-mini

Dotychczas najmniejszy odkurzacz, z którym miałam okazję się zaprzyjaźnić, przypominał model SENCOR SVC 190 B i muszę przyznać, że dziś, jako współlokator kota, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Nie ukrywam jednak, że propozycję Xiaomi również wcieliłabym chętnie do swojej domowej floty sprzątającej.

Mi Vacuum Cleaner Mini znajdziesz teraz na stronie sklepu w cenie 229,00 złotych.

Mi Smart Antibacterial Humidifier

Nawilżanie i dezynfekowanie jednocześnie? W zamkniętych, przesuszonych centralnym ogrzewaniem zimą pomieszczeniach, z pewnością byłoby to rewelacyjnym rozwiązanie. Jak się okazuje, inżynierowie marki Xiaomi też tak uważają, dlatego też przygotowali Mi Smart Antibacterial Humidifier – nawilżacz z funkcją światła UV-C. Zdalnie sterowane przez aplikację urządzenie ma dbać o jakość powietrza w pomieszczeniu, wykorzystując technologię ultradźwięków. Umieszczone wewnątrz zbiornika wody światło UV-C pomaga eliminować występujące w wodzie szkodliwe zarazki, zapewniając wydobywanie się z urządzenia w pełni bezpiecznej odświeżającej mgiełki.

Mały nawilżacz doskonale wkomponuje się w przestrzeń i zapewni zdrowy, a dzięki cichej pracy także komfortowy, wypoczynek.

Mi Smart Antibacterial Humidifier możesz zakupić na stronie sklepu w cenie 299,00 złotych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aktualności od Xiaomi, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.