Z kin prosto do Disney+! Ten film poleca prawie 100% krytyków

Od dzisiaj na Disney Plus możemy oglądać film, który w serwisie Rotten Tomatoes zyskał notę na poziomie 96% na podstawie 257 recenzji.

Film Dobrzy nieznajomi pojawił się w Polskich kinach w lutym tego roku. Zaledwie po 2 miesiącach trafia do oferty platformy streamingowej Disney Plus. Obraz w reżyserii Andrew Haigha zyskał w serwisie Rotten Tomatoes notę na poziomie 96 % na podstawie 257 recenzji, co jest doskonałym wynikiem. Co więcej, może pochwalić się także oceną 91 % wśród widzów.

Dobrzy nieznajomi to melodramat, którego głównym bohaterem jest Adam, scenarzysta, który na co dzień mieszka w opustoszałym londyńskim bloku. Wiedze spokojne życie, dopóki nie spotyka nowego sąsiada, Harry’ego. Ich nowa relacja bardzo go pochłania. Zauważa, że coraz częściej wraca wspomnieniami do dzieciństwa. Pewnego dnia postanawia wyjechać w swoje rodzinne strony. Nie spodziewa się, że w domu spotka rodziców, którzy nie żyją już od 30 lat.

W rolach głównych występują m.in. Andrew Scott (Sherlock, Czarne Lustro, Fleabag), który wciela się w rolę Adama, oraz Paul Mescal (Normalni ludzie, Aftersun, Stworzenia boże), jako Harry. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Andrew Haigh, który ma na swoim koncie takie produkcje jak Na wodach północy, Spojrzenia czy Polegaj na mnie.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.