Diablo 4 sezon 1 – kiedy start? Wiemy, jaka będzie zawartość

Poznaliśmy datę startu 1 sezonu Diablo 4. Dowiedzieliśmy się także, jaka zawartość trafi do gry.

To, że Diablo 4 będzie grą usługą wspieraną przez deweloperów przez bardzo długi czas, nikogo nie dziwi. Takie zapewnienia ze strony Blizzarda pojawiały się już na długo przed premierą. Miesiąc po premierze twórcy ogłosili datę startu oraz zawartość 1 sezonu rozgrywek. Czego możemy się spodziewać?

Diablo 4 sezon 1 – kiedy start?

Podczas specjalnej transmisji poświęconej grze Diablo 4, twórcy ogłosili datę startu 1 sezonu rozgrywek. Nastąpi to 20 lipca tego roku. Co ważne, każdy sezon będzie trwał 3 miesiące. W związku z czym, 1 skończy się w listopadzie i to właśnie wtedy będziemy mogli liczyć na kolejną, nową zawartość.

Zawartość 1 sezonu

1 sezon w Diablo 4 został nazwany sezonem Plugawców. Poznamy tutaj historię o nowym spaczeniu Lilith, które zaczęło rozprzestrzeniać się po Sanktuarium. Do pomocy w rozwiązaniu zagadki, przydzielony nam będzie Kormond, czyli były kapłan Katedry Światłości. Co ważne, aby poznać tę historię, będziemy musieli w pierwszej kolejności ukończyć główny wątek fabularny.

Jakie nowe elementy zostaną wprowadzone do Diablo 4?

  • Gra zaoferuje ponad 30 nowych mocy. Będziemy mogli je odblokować za pomocą spaczonych serc, które wydropimy ze spaczonych wrogów,
  • Varshan Pochłonięty – nowy boss,
  • Nowe unikalne przedmioty i siedem legendarnych aspektów,
  • Rozżarzone popioły – nowa waluta, która pozwoli szybciej zbierać doświadczenie.

Jak wiemy, w Diablo 4 będziemy mogli zdobyć nowe przedmioty kosmetyczne oraz walutę dzięki karnetowi bojowemu. Będzie on podzielony na dwie części – darmową i płatną. Bezpłatna ścieżka będzie miała 27 poziomów nagród. Jeśli chodzi o płatną, jej koszt wynosi 1000 sztuk platyny, co daje nam kwotę w okolicy 43 zł. Tutaj nagrodami będą wyłącznie przedmioty kosmetyczne.

Co ważne, chcąc zdobywać nagrody z karnetu bojowego, będziemy musieli rozpocząć grę od początku, nową postacią. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku każdego kolejnego sezonu.