Detektyw, sezon 5 – kiedy premiera? O czym będzie serial? Sprawdź, co już wiemy

Sprawdź najważniejsze informacje na temat 5 sezonu serialu Detektyw. Kiedy premiera?

Za nami już ostatni odcinek 4 sezonu serialu Detektyw, który był opatrzony podtytułem Kraina Nocy. Nie ma wątpliwości, że był to najchętniej oglądany serial kryminalny w ostatnim czasie. Co więcej, wyniki oglądalności są większe niż w przypadku pierwszej odsłony, która także cieszyła się ogromnym sukcesem. Według serwisu Variety 1 odcinek Krainy Nocy w ciągu tygodnia od premiery obejrzało 10,7 miliona widzów na całym świecie. Średnia całego sezonu jest jeszcze lepsza, ponieważ wynosi 12,7 miliona widzów w porównaniu z 11,9 miliona dla 1 sezonu. HBO na szczęście dość szybko podjęło decyzję o dalszych losach produkcji.

Czy będzie 5 sezon serialu Detektyw?

HBO oficjalnie postanowiło zamówić kolejny sezon serialu Detektyw. Co więcej, za sterami produkcji ponownie zasiądzie Issa Lopez, która odpowiada za sukces Krainy Nocy. Francesca Orsi, szefowa działu seriali i filmów HBO skomentowała podpisanie nowej umowy w kilku słowach:

Issa Lopez to jedyny w swoim rodzaju, rzadki talent, który przemawia bezpośrednio do kreatywnego ducha HBO. Kierowała Detektywem: Krainą nocy od początku do końca, ani razu nie odstępując od swojej godnej pochwały wizji i inspirując nas swoją odpornością zarówno w scenariuszu, jak i za kamerą.

Co więcej, Lopez poza kolejnym Detektywem ma stworzyć także inne produkcje.

Kiedy premiera?

Na to pytanie jest zdecydowanie jeszcze zbyt wcześnie. Wkrótce prawdopodobnie ruszą dopiero prace koncepcyjne nad kolejnym sezonem. Raczej wątpię, aby premiera miała miejsce wcześniej niż w 2026 roku.

O czym mógłby być 5 sezon Detektywa?

Serial Detektyw od 1 części idzie jasno wytyczoną ścieżką. Każdy kolejny sezon opowiada zupełnie nową historię, przedstawiając nowych bohaterów. Opowieści rozpoczynają się od brutalnego morderstwa, które w jakiś sposób powiązane jest z detektywami, którzy starają się rozwiązać zagadkę. Podobnie zapewne będzie w przypadku nadchodzącego, 5 sezonu.

Kadr z serialu Detektyw

Są jednak bardzo nikłe szanse, że jednak powróci znana nam z 4 części para policjantek. Issa Lopez w jednym z wywiadów powiedziała, że co prawda bohaterowie przeszli swoją drogę do końca, jednak bardzo chętnie stworzyłaby kolejny sezon. Szanse na to są jednak bardzo marne.

Jeśli nie oglądałeś jeszcze serialu Detektyw, czym prędzej warto nadrobić zaległości. Wszystkie sezony dostępne są w serwisie HBO Max.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.