Cobra Kai sezon 6 – kiedy premiera, obsada, zwiastun. Sprawdź, co już wiemy na temat serialu Netflixa

Sprawdź najważniejsze informacje na temat 6 sezonu serialu Cobra Kai.

Cobra Kai to serial, który mnóstwo osób wręcz pokochało. Premiera ostatniego jak dotąd, 5 sezonu sprawiła, że produkcja praktycznie z miejsca wskoczyła na szczyty popularności Netflixa w wielu krajach. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ twórcy pozostawili mnóstwo pytań po finałowych odcinkach 4 serii. Podobnie jest teraz, kiedy konflikt pomiędzy poszczególnymi szkołami i bohaterami wszedł w decydujący moment, a producenci kończąc 5 sezon pozostawili widzów z jeszcze większą ilością pytań. Na szczęście wiemy, że pojawi się kontynuacja. Będzie to jednak ostatni, finałowy sezon. Nie ma się jednak co martwić, bo jest ogromna szansa, że powstaną spin-offy osadzone w świecie Cobra Kai i Karate Kid.

O czym jest serial Cobra Kai?

Cobra Kai to serial osadzony w świecie niezwykle popularnych filmów z serii Karate Kid. Akcja toczy się 34 lata po wydarzeniach ukazanych w tej kultowej produkcji. Głównymi bohaterami są Daniel LaRusso oraz jego dawny przeciwnik Johnny Lawrence, którzy znów stają naprzeciw siebie. Tym razem jednak miejscem walki będzie nie tylko sala turniejowa. Ich życia potoczyły się skrajnie inaczej. Daniel jest szczęśliwym mężem i ojcem, a jego biznes ma się świetnie i ciągle się rozrasta. Nie można tego samego powiedzieć o Johnnym. Syn nie chce go znać i z nim rozmawiać, a do tego traci pracę. Jedynym wyjściem jakie mu pozostaje to reaktywowanie i ponowne otwarcie swojej dawnej szkoły karate. Nie wszystkim jednak ten pomysł przypadnie do gustu.

Obsada

W serialu Cobra Kai występują m.in.:

  • William Zabka
  • Ralph Macchio
  • Tanner Buchanan
  • Mary Mouser
  • Courtney Hanggeler
  • Jacob Bertrand
  • Nichole Brown
  • Gianni Decenzo
  • Owen Morgan
  • Martin Move

Kiedy premiera 6 sezonu?

Nadchodzący, 6 sezon Cobra Kai będzie jednocześnie finałową serią. W trakcie ostatnich odcinków poznamy odpowiedzi na najważniejsze pytania i wszystkie wątki zostaną rozwiązane. Twórcy jednak nie wykluczają tego, że powstaną także spin-offy. Na to jednak jest jeszcze zbyt wcześnie. Produkcja 6 sezonu ruszyła i wszystko wskazywało na to, że nowe odcinki pojawią się jeszcze w 2023 roku. Jednak 2 maja ogłoszono, że prace zostają wstrzymane ze względu na rozpoczęty w USA strajk scenarzystów. Ten trwał kilka miesięcy i dopiero niedawno osiągnięto wstępne porozumienie. Oznacza to, że 6 sezon Cobra Kai może pojawić się dopiero pod koniec 2024 roku, albo nawet początkiem 2025 roku. Na oficjalne informacje musimy jednak jeszcze poczekać.

Otuchy fanom może dodać jedna z wypowiedzi Haydena Schlossberga, który potwierdził, że jeśli w branży nie wydarzy się nic złego, serial pojawi się jeszcze w 2024 roku.

Po premierze wszystkie odcinki będą dostępne w Polsce na platformie Netflix.