Akademia Pana Kleksa (2023) – gdzie obejrzeć film?

Sprawdź, gdzie obejrzeć film Akademia Pana Kleksa z 2023 roku.

Akademia Pana Kleksa to opowieść już kultowa, która wychowała kilka pokoleń Polaków. Zarówno książka z 1946 roku jak i film z lat 80-tych stanowią niezwykle ważny element polskiej kultury. Teraz powstała kolejna adaptacja pod wodzą Macieja Kawulskiego. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów tego roku.

O czym jest Akademia Pana Kleksa?

W Akademii Pana Kleksa poznamy historię Ady Niezgódki, która jest pozornie zwyczajną dziewczynką. Trafia ona do tytułowej Akademii po to, aby zgłębić świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Bardzo pomaga jej w tym ekscentryczny profesor, Ambroży Kleks. Ada poznaje i rozwija swoje niesamowite umiejętności oraz wpada na trop, który być może pozwoli jej rozwikłać rodzinną tajemnicę.

Obsada

W filmie Akademia Pana Kleksa występują m.in.:

  • Tomasz Kot
  • Antonina Litwiak
  • Piotr Fronczewski
  • Danuta Stenka
  • Sebastian Stankiewicz
  • Agnieszka Grochowska

Reżyserem opowieści jest Maciej Kawulski. Za scenariusz na podstawie powieści Jana Brzechwy odpowiadają Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk.

Gdzie obejrzeć?

Film Akademia Pana Kleksa będzie miał swoją premierę 4 stycznia 2024 roku. Jednak w wybranych kinach w Polsce będzie go można obejrzeć już od 25 grudnia. Seanse będą odbywały się w sieciach takich jak Cinema City, Multikino czy Helios. Bilety można zakupić także w mniejszych kinach studyjnych w całej Polsce.