Bałeś się na Blair Witch Project? Mistrz gatunku bierze się za jego odświeżenie

Blair Witch Project jest jednym z najbardziej przerażających horrorów, jakie kiedykolwiek powstały. Mistrz gatunku bierze się za jego odświeżenie.

Blair Witch Project jest dziełem już kultowym. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Obraz, który powstał w 1999 roku do dzisiaj może pochwalić się tym, że po prostu straszy. Konwencja found footage w tym przypadku sprawdza się doskonale.

Jason Blum wraz z Lionsgate doszli jednak do wniosku, że już najwyższy czas, aby dać tej produkcji drugie życie i odnowić ją sposób, jakiego oczekują współcześni widzowie. Czego możemy się w takim razie spodziewać? Na dzień dzisiejszy jeszcze ciężko powiedzieć.

Prezes Lionsgate Motion Picture Group, Adam Fogelson powiedział:

Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem tej współpracy [z Blumhouse – dop. red.] od nowej wizji Blair Witch, która ponownie przedstawi tę klasykę horroru nowemu pokoleniu. Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni ze współpracy z nimi nad tym i innymi projektami, które z niecierpliwością czekają na ujawnienie.

Produkcja jest aktualnie na bardzo wczesnym etapie i jedyne co wiemy to fakt, że twórcy chcą zachować ducha oryginału, jednocześnie wprowadzając sporo nowoczesnych elementów. Czy to się uda? Miejmy nadzieję. Pociesza fakt, że za produkcję odpowiadają ludzie, którzy na horrorach znają się jak mało kto w dzisiejszych czasach. Tak współpracę przy projekcie skomentował Jason Blum:

Jestem wielkim wielbicielem The Blair Witch Project, który wprowadził ideę horroru found footage do mainstreamowej publiczności i stał się prawdziwym fenomenem kulturowym. Nie sądzę, że powstałoby Paranormal Activity, gdyby najpierw nie pojawił się Blair Witch, więc wydaje mi się, że to naprawdę wyjątkowa okazja i nie mogę się doczekać, dokąd nas to zaprowadzi.

Niestety to wszystko, co aktualnie wiadomo o nowym Blair Witch Project. Pozostaje nam czekać na ogłoszenie daty premiery, obsady oraz oczywiście zwiastuna.