Kiedy premiera Black Myth: Wukong? Czy gra wyjdzie na PS5 oraz Xbox One? Sprawdź wymagania, trailer oraz demo nowego tytułu

Zastanawiasz się nad tym, kiedy dokładnie odbędzie się premiera gry Black Myth: Wukong? W niniejszej publikacji znajdziesz wszystkie kluczowe informacje na ten temat, a także zapowiedź tytułu na PS5, pierwszy trailer dzieła oraz jego wymagania sprzętowe na PC i wstępny gameplay.

Black Myth: Wukong kiedy premiera?

Premiera gry Black Myth: Wukong została zapowiedziana na 20 sierpnia 2024 roku. Informacje o oficjalnej dacie debiutu dzieła ogłoszono podczas zeszłorocznej imprezy The Game Awards, na której zobaczyliśmy również zwiastun produkcji. Warto dodać, że dla twórców tytułu – studia Game Science – premiera omawianej gry będzie jednocześnie debiutem firmy w branży game developerskiej.

  • Kiedy premiera Black Myth: Wukong – 20 sierpnia 2024 r.

Wymagania Black Myth Wukong na PC

Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych gry Black Myth: Wukong na PC. Właściciele komputerów osobistych powinni się jednak przygotować na listę podzespołów z górnej półki, ponieważ nowy tytuł ma zostać oparty na silniku graficznym Unreal Engine 5. Cały szum medialny wokół omawianej gry wynika z resztą bezpośrednio z świetnie wyglądającego gameplay’u, który trafił do sieci jako pierwsza zapowiedź produkcji.

  • Wymagania sprzętowe Black Myth: Wukong – na ten moment nieznane

Czy Black Myth: Wukong pojawi się na PS5 oraz Xbox Series X/S?

Nadchodzące dzieło studia Game Science zadebiutuje na wszystkich popularnych paltformach do gier. Produkcja zawita więc zarówno na PlayStation 5, jak i Xbox Series X/S oraz komputery osobiste. Istnieją również spore szanse na to, że twórcy tytułu zdecydują się przygotować specjalną optymalizację ustawień graficznych pod użytkowników przenośnego Steam Decka. Właściciele nowych urządzeń mogą więc być spokojni, jednak debiut produkcji na starszych konsolach (takich jak PlayStation 4 czy Xbox One) wydaje się mało prawdopodobny.

  • Platformy, na które trafi Black Myth: Wukong – Xbox Series X/S, PS5, PC

Najnowszy trailer Black Myth: Wukong

Najnowszy zwiastun gry pojawił się w sieci pod koniec maja. Trailer składa się z cutscenek oraz pojedynczych klipów wyciętych z zwartości gry. Całość została oparta na silniku graficznym Unreal Engine 5.

Wcześniej Black Myth: Wukong otrzymał zwiastun, który w zaledwie 3 miesiące wygenerował 2,2 miliony odsłon w serwisie YouTube. Warto podkreślić, że mowa o trailerze zaprezentowanym podczas The Game Awards 2023, którego pokaz wiązał się z ujawnieniem daty debiutu dzieła.

Gameplay gry Black Myth: Wukong

Kilka miesięcy temu do sieci trafił 19-minutowy gameplay gry Black Myth: Wukong, który – w przeciwieństwie do wideo zaprezentowanego 2 lata temu – wygląda na zdecydowanie mniej oskryptowany i wyreżyserowany materiał.

  • Gatunek: Soulslike z elementami RPG

Wstępne zwiastuny oraz zapowiedzi samych twórców sugerują, że nowe dzieło będzie przynależało do gatunku soulslike’ów z elementami RPG. Jako gracz oglądamy głównego bohatera z perspektywy 3-ciej osoby, a sama rozgrywka ma obfitować w trudnych do pokonania oponentów oraz walki z bossami.

Fabuła gry Black Myth: Wukong

Black Myth Wukong wymagania sprzętowe

Fabuła gry Black Myth: Wukong zostanie osadzona w świecie chińskiej mitologii. Przedstawiona w dziele historia ma bazować na wydarzeniach opisanych w książce zatytułowanej Wędrówka na Zachód, którą w literaturze określa się mianem chińskiej Odyseji.

  • Fabuła oparta na chińskiej książce pt. Wędrówka na Zachód

Głównym bohaterem powieści jest małpi król: Sun Wukong, któremu w podróży towarzyszą wieprz Zhu Bajie, mnich Sha Wujing oraz koń Tripitaki. Niestety na ten moment nie wiemy, w jakim stopniu nowa gra studia Game Science ma korzystać z historii zawartej w materiale źródłowym.