Android 14 oraz One UI 6.0 już tu są! Mój Galaxy S22 w końcu otrzymał aktualizację

Tegoroczna wersja nakładki One UI – wpierana przez najnowszego Androida 14 – pojawiła się kilkanaście dni temu na kolejnych urządzeniach Samsunga. Po aktualizacji smartfonów z serii Galaxy S23 przyszedł czas na starsze modele, a nowy update trafił w pierwszej kolejności do właścicieli zeszłorocznych flagowców koreańskiego producenta. Mowa oczywiście o telefonach z linii oznaczonej jako S22, czyli: Galaxy S22, Galaxy S22 Plus oraz Galaxy S22 Ultra.

Android 14 oraz One UI 6.0 debiutuje na kolejnych smartfonach w Polsce

Tablet Samsung Galaxy Tab S8

Nowa aktualizacja pojawiła się na omawianych smartfonach kilkanaście dni temu, a to oznacza, że dzisiaj update powinien być już dostępny na wszystkich egzemplarzach zarejestrowanych na terenie naszego kraju. Prywatnie jestem właścicielem podstawowego modelu Galaxy S22 i zainstalowałem odświeżoną wersję systemu na kilka godzin przed napisaniem niniejszej publikacji. Mam więc kilka przemyśleń na jego temat, choć zaznaczę, że jest to jedynie garść pierwszych wrażeń.

Przede wszystkim muszę przyznać, że One UI 6.0 wygląda zdecydowanie lepiej od poprzedniej wersji oprogramowania. Tyczy się to przede wszystkim nowego paska szybkiego dostępu, który jest bardziej przejrzysty, oraz skrótu do odtwarzacza multimediów, teraz wyświetlającego okładki albumów na całej powierzchni. W oko wpadły mi także rozszerzone możliwości personalizacji ekranu blokady, a konkretniej: dodatkowe czcionki oraz nowy wygląd zegara i możliwość umieszczenia go w dowolnym miejscu.

Jak sprawdzić, czy aktualizacja jest dostępna na moim telefonie?

W celu ręcznego sprawdzenia, czy update jest dostępny na Twoim urządzeniu wystarczy wejść w ustawienia, a następie odszukać zakładkę o nazwie aktualizacja oprogramowania. Znajdziesz ją niemalże na samym dole tego widoku.

Jak zainstalować One UI 6.0

Następnie należy wybrać opcję pobierz i zainstaluj, a Twój telefon sam sprawdzi dostępność nowej aktualizacji oraz poinformuje Cię o akcjach, które możesz wykonać w kolejnym kroku. Na moim prywatnym Galaxy S22 cały proces pobierania oraz instalowania One UI 6.0 trwał mniej więcej 5 minut. Wszystko przebiegło oczywiście bez żadnych problemów czy błędów.