Żmijowisko – powstanie sezon 2? Czy Netflix wykorzysta popularność serialu?

Żmijowisko to kolejna produkcja Canal+, która tego lata trafiła na Netflixa. Serial miał swoją oficjalną premierę w 2019 roku, ale jego pojawienie się na popularnej platformie dało mu drugie życie. Podczas ostatniego weekendu pozycja była na drugim miejscu wśród najpopularniejszych serii na polskiej wersji serwisu streamingowego.

Rolę głównego bohatera w produkcji odgrywa aktor oraz muzyk Paweł Domagała. W pozostałe postaci wcielają się inne rozpoznawalne osobowości ze świata polskiej kinematografii, takie jak: Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska czy Piotr Stramowski. Warto również zaznaczyć, że tytuł był nominowany do nagrody Orły w 2020 roku (kategoria najlepszy serial fabularny).

Żmijowisko – czy powstanie sezon 2?

Serial Żmijowisko

Produkcja została oryginalnie zaplanowana na 1 sezon, którego akcję rozciągnięto na 7 odcinków. Data debiutu Żmijowiska (2019 rok) sugeruje, że powstanie kontynuacji serii jest mało prawdopodobne. Warto jednak wziąć pod uwagę aktualną popularność serialu oraz komunikaty prasowe o bardzo dobrym odbiorze tytułu, które pojawiły się w mediach na krótko po jego oficjalnej premierze.

Problemem może być jednak wyczerpanie materiału źródłowego (książka Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule), stanowiącego podstawę do powstania produkcji. Dodatkowo na ten moment brak oficjalnych zapewnień ze strony Canal+, które sugerowałyby powstanie kolejnego sezonu serialu.