Xiaomi 14 Ultra – kiedy premiera? Czy smartfon będzie dostępny w Polsce? Sprawdź potencjalną specyfikację oraz zestaw aparatów flagowca

Azjatycka premiera smartfonów z serii Xiaomi 14 nastąpiła pod koniec października. Popularna marka zaprezentowała wówczas dwie wersje urządzenia, czyli podstawowy model oraz wariant oznaczony jako Pro. Wśród pokazanych urządzeń zabrakło wersji Ultra, która w przypadku poprzedniej odsłony smartfonu była jego najbardziej imponującą odmianą. Sprawdź, co już dzisiaj wiemy na temat Xiaomi 14 Ultra.

Kiedy nastąpi premiera Xiaomi 14 Ultra?

Najdroższy smartfon Xiaomi

Xiaomi 14 oraz Xiaomi 14 Pro zadebiutowały 26 października. Premierowy pokaz telefonów został jednak zarezerwowany dla azjatyckich użytkowników, a smartfony nadal nie są dostępne globalnie. Jeśli jednak spojrzymy na poprzednią odsłonę flagowców, to dostrzeżemy, że przerwa między ich chińską a globalną premierą wyniosła około 2 miesięcy. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na przerwę między bazowymi modelami a wersją Ultra, która dla europejskich użytkowników wynosiła około 4 miesięcy.

Podejrzewam więc, że jeśli Xiaomi 14 trafi na Stary Kontynent na początku przyszłego roku, to wariant Ultra może pojawić się u nas w sprzedaży dopiero w okolicy wakacji. Niestety nadal nie wiemy, czy urządzenie trafi również na polski rynek. Historycznie rzecz biorąc wydaje mi się to mało prawdopodobne. Model 12S Ultra był dostępny jedynie w Azji, natomiast 13 Ultra pojawił się w Europie, ale ominął nasz kraj.

Potencjalna specyfikacja Xiaomi 14 Ultra

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 14 Ultra z całą pewnością zostanie oparty na najnowszym procesorze marki Qualomm, czyli Snapdragonie 8 Gen 3. Jednostka trafiła już do pierwszych urządzeń azjatyckiego producenta i obecnie jest jednym z niewielu mobilnych procesorów, które mogą konkurować z chipsetem A17 Pro od Apple. Niemalże pewne jest również pojawienie się w sprzedaży dwóch wariantów, oferujących 12 GB lub 16 GB pamięci RAM.

Xiaomi 14 Ultra otrzyma najnowszą wersję systemu Android (14) oraz nową nakładkę od azjatyckiego producenta, czyli HyperOS. Zaprezentowane pod koniec października oprogramowanie wyprze z rynku system MIUI, a jego głównym celem będzie ułatwienie integracji między wieloma urządzeniami tej samej marki. Flagowiec najprawdopodobniej dostanie baterię o pojemności 5000 mAh (co jest standardem w przypadku wszystkich dużych smartfonów) oraz obsłuży ładowanie z mocą 120 W (podobnie jak Xiaomi 14 Pro).

Możliwy układ aparatów we flagowcu

Smartfon Xiaomi 13 Ultra w kolorze zielonym oraz białym na białym tle.

Wstępne przecieki nie sugerują zbyt wielkich zmian w układzie aparatów omawianego smartfonu. Xiaomi 14 Ultra najprawdopodobniej zaoferuje więc 4 obiektywy, wśród których znajdą się: kamera główna, obiektyw ultraszerokokątny, teleobiektyw oraz dodatkowy aparat z matrycą Sony LYT900. Ta sama jednostka ma pojawić się także w jednym z urządzeń konkurencji, a konkretniej w OnePlusie 12. Wśród spekulacji na temat nowego flagowca Xiaomi pojawiła się także informacja sugerująca, że smartfon zostanie wyposażony w nowy obiektyw z 1-calową matrycą.