Nowy telewizor laserowy od Hisense już w sprzedaży. Czym jest to urządzenie i za ile możesz je kupić?

Sprawdź, czym może cię zaskoczyć najnowsza propozycja od Hisense, czyli telewizor laserowy Hisense Laser TV 4K L5H.

Nowoczesne projektory nie są już tymi samymi urządzeniami, które możemy pamiętać jeszcze sprzed kilku lat. Wciąż rozwijająca się technologia laserowa sprawia, że bez przeszkód możemy ustawić zakupiony sprzęt blisko ściany czy ekranu, bez konieczności podwieszania projektora przy suficie, czy mierzenia, z jakiej odległości uzyskamy najlepszy efekt. Tym też m.in. charakteryzuje się najnowsza propozycja od Hisense, czyli Hisense Laser TV 4K L5H. Chcąc uzyskać obraz o rozmiarze 120 cali, wystarczy ustawić urządzenie około 30 cm od ekranu.

Hisense Laser TV 4K L5H

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy także antyrefleksyjny ekran, którego budowa sprawia, że jedyne światło, jakie się od niego odbija, pochodzi bezpośrednio z projektora. Do wyboru mamy dwa rozmiary – 100 lub 120 cali.

Czym jest Hisense Laser TV 4K L5H?

Hisense przedstawia swoje urządzenie jako telewizor laserowy, jednak jest to nic innego, jak projektor krótkiego rzutu oraz odpowiednio przystosowany do niego ekran. Najważniejszą różnicą tego rozwiązania w odróżnieniu od telewizora jest to, że ekran sam nie generuje obrazu. Na nim wyświetla się to, co rzuca projektor. W omawianym modelu zastosowano technologię Laser X-Fusion, która ma gwarantować ostry obraz oraz wysoki kontrast. Urządzenia zostały wyposażone także w technologię Pure Color, dzięki której możemy liczyć na wierne odwzorowanie kolorów. Co więcej, producent deklaruje jasność na poziomie 2700 lumenów. Takie wartości zostały uzyskane w laboratorium testowym Hisense.

Hisense Laser TV 4K L5H

W przypadku Hisense Laser TV 4K L5H mamy także do czynienia z obsługą formatów HDR10 oraz HLG. Możemy liczyć także na efekt dźwięku przestrzennego dzięki obsłudze Dolby Atmos. W urządzeniu zainstalowany jest także autorski system smart, czyli VIDAA U4. Dzięki niemu zyskujemy dostęp do mnóstwa aplikacji, w tym tych najpopularniejszych, czyli YouTube, Netflix, Disney Plus czy HBO Max.

Co jednak z żywotnością? Producent deklaruje, że laser jest w stanie pracować nawet do 25 000 godzin. Oznacza to, że oglądając coś średnio przez 3 godziny dziennie, źródło światła wystarczy na około 27 lat użytkowania.

Hisense Laser TV 4K L5H dostępny jest w rozmiarze 100 cali w cenie 15 999 zł oraz w rozmiarze 120 cali w cenie 16 999 zł.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.