Tajna Inwazja – czy będzie 2 sezon?

Jesteśmy już po finale Tajnej Inwazji. Czy na DIsney Plus będzie 2 sezon? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Tajna Inwazja to najnowszy serial Marvela, jaki jest dostępny na platformie Disney Plus. 1 część składa się z 6 odcinków i wszystkie dostępne są w serwisie VOD. Po finale wiele osób zastanawia się, czy będzie 2 sezon. Staram się znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

O czym jest Tajna Inwazja?

Tajna Inwazja to serial Marvela, którego głównym bohaterem jest Nick Fury. Historia opowiada o inwazji Scrulli, czyli zmiennokształtnych kosmitów na ziemię. Fury początkowo starał się im pomóc odnaleźć nowy dom, jednak pojedyncze jednostki pod wodzą Gravika postanowiły stanąć mu naprzeciw, chcąc zniszczyć ludzkość i zabrać planetę Ziemia tylko dla siebie. Planem jest wywołanie wojny nuklearnej pomiędzy USA i Rosją, podszywając się pod ważne osobistości polityczne.

1 sezon serialu dobiegł już końca. W serwisie Disney Plus dostępne są już wszystkie odcinki serialu. Niestety wydaje się, że Marvel nie dowiózł. Finałowy odcinek ma jedynie 13 % pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes, uzyskując łącznie notę na poziomie 59 %, co jest tragicznym wynikiem. Widocznie widzom bardzo nie spodobało się zakończenie 1 sezonu.

Obsada

  • Samuel L. Jackson – Nick Fury
  • Olivia Colman – Sonya Falsworth
  • Ben Mendelsohn – Talos
  • Emilia Clarke – G’iah
  • Martin Freeman – Everett K. Ross
  • Cobie Smulders – Maria Hill
  • Don Cheadle – James „Rohdey” Rhodes

Czy będzie 2 sezon?

Jeszcze przed premierą 1 sezonu serialu reżyser Ali Salim powiedział:

Kiedy to się skończy, mam nadzieję, że będziecie mieć poczucie nasycenia i kompletności. A ponieważ Marvel robi to tak doskonale, poczujecie też, że “o, to może iść w tym kierunku”. Nick Fury żyje i dalej walczy, nie sądzę, żeby to był spoiler. I są pewne postacie, których nie będzie już z nami, i inne, które przeżyją i staną przed kolejnym wyzwaniem. Chciałbym, żeby to wyzwanie stało się 2. sezonem.

Ta wypowiedź jednak niekoniecznie musi być znacząca dla ewentualnego pojawienia się 2 sezonu. Najważniejsze wątki opowieści zostały już zakończone. Co więcej, serial nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu , nie przebijając się nawet do pierwszej 10 najchętniej oglądanych produkcji. Jeżeli w najbliższych dniach kontynuacja nie zostanie ogłoszona, raczej nie mamy się co spodziewać kolejnych odcinków. Szczególnie że w świecie Marvela jest mnóstwo innych ciekawych opowieści do przedstawienia.