reklama

Sprawa Asunty jest obecnie numerem 1 wśród najchętniej oglądanych seriali Netflixa przez jego polskich użytkowników. Produkcja zadebiutowała w serwisie zaledwie kilka dni temu, a już teraz można powiedzieć, że jej sukces jej niepodważalny. Popularność tytułu prowadzi naturalnie to pytań o powstanie jego ewentualnej kontynuacji.

Sprawa Asunty sezon 2 – kiedy premiera?

Sprawę Asunty oparto na prawdziwej historii, a wszystkie kluczowe wątki poruszone w scenariuszu zostały domknięte wraz z finałowym odcinkiem pierwszego sezonu. Powstanie kolejnych epizodów jest praktycznie niemożliwe, co wynika zarówno z wyczerpania materiału źródłowego (serial kończy się jednoznaczną puentą), jak i tendencji Netflixa do domykania większości miniseriali w obrębie pojedynczego sezonu.

reklama

Obsada serialu Sprawa Asunty

  • Candela Peña jako Rosario Porto
  • Tristán Ulloa jako Alfonso Basterra
  • Javier Gutiérrez jako Juez Malvar
  • María León jako Agentka Cristina Cruces
  • Carlos Blanco jako Agent Ríos
  • Raúl Arévalo jako Rodrigo Serrano
  • Ricardo de Barreiro
  • Alicia Borrachero jako Elena Garrido
  • Francesc Orella jako JJ
  • Tito Asorey jako Turrientes
  • Fran Lareu jako Antonio
  • Vianessa Castaños jako Romina
  • Felice jako Carlos Murillo
  • Machi Salgado jako Vicente
  • Celso Bugallo jako Eloy
  • Judith Fernández
  • Gonzalo Kindelán jako Przysięgły
  • Xaime Vilasoa jako Obrońca z urzędu

O czym jest serial Sprawa Asunty?

Sprawa Asunty to hiszpański miniserial z gatunku true crime, którego premiera na Netflixie odbyła się w piątek – 26 kwietnia. Scenariusz produkcji został oparty na prawdziwej historii morderstwa 12-letniej Asunty Basterry. Serial przedstawia śledztwo i proces adopcyjnych rodziców Asunty, Rosario Porto i Alfonso Basterry, a pierwszy odcinek pokazuje początkowe dochodzenie policji i aresztowanie Rosario.

Co do opinii na temat samego serialu, to większość recenzentów pozostaje zgodna twierdząc, że jest to tytuł warty obejrzenia – choć upraszcza on złożoną sprawę i nie przedstawia wszystkich niuansów dotyczących prawdziwych wydarzeń. Sprawa Asunty posiada obecnie średnią ocen na poziomie 6.3 w serwisie Filmweb oraz 7.1 na portalu IMDb.

Share.

Cześć, nazywam się Konrad i pracuję jako dziennikarz technologiczny dla portalu 3D-Info. Tematyka, w której się obracam dotyczy głównie branży mobile, a więc moje nazwisko zobaczycie przy zdecydowanej większości tekstów na temat smartfonów, smartwatchy oraz tabletów. Założenie, które staram się realizować podczas mojej pracy jest dość proste - chciałbym tworzyć teksty, które realnie pomagają czytelnikom w dokonaniu możliwie najlepszego dla nich wyboru podczas zakupu nowego produktu. Dążę również do tego, aby użytkownicy sprzętów, o których piszę byli zawsze poinformowani na temat aktualizacji i nowych funkcji dostępnych na ich urządzeniach. Nie będę przesadzał z patetycznymi hasłami o poczuciu dziennikarskiej misji, ale przyznam szczerze, że uważam moją pracę za sensowną jedynie wtedy, gdy pomaga ona odbiorcom w zbudowaniu większej świadomości na tematy, o których piszę. Chciałbym również utrzymywać kontakt z czytelnikami moich treści, a więc jeśli postawiłem w którymś ze swoich tekstów tezę, z którą się nie zgadzasz (lub jest dokładnie odwrotnie - na co liczę zdecydowanie bardziej) to z całą pewnością docenię każdą wiadomość, jaka trafi na moją skrzynkę.   Portal 3D-Info jest drugim miejscem, w którym realizuję się jako dziennikarz technologiczny. Wcześniej przez rok szlifowałem swój warsztat zawodowy w redakcji magazynu PC World, w którego papierową wersję zaczytywałem się gdy byłem jeszcze w dzieckiem. Wcześniej ukończyłem również kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale muszę przyznać, że wiedza zdobyta w ciągu kilku lat studiów stanowi zaledwie ułamek tego czego nauczyłem się przez rok w PCW. Decyzja o zmianie pracy na stanowisko w 3D-Info była w moim przypadku podyktowana chęcią zbudowania czegoś nowego i możliwością wzbogacenia portalu o autorską wizję na tworzone przeze mnie treści.   Dziennikarstwo technologicznie nie pochłania całego mojego czasu, a na co dzień staram się również rozwijać w kreatywnych kierunkach. Uczę się więc na kierunku Produkcji Muzyki we wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej oraz komponuję sporo utworów, które kiedyś zapewne opuszczą moją szufladę. Poza tworzeniem tekstów o technologii staram się również szlifować swój warsztat pisarski w kierunku treści beletrystycznych. Muszę jednak przyznać, że zdecydowanie największą cześć wolnego czasu spędzam niszcząc swoje nerwy na Summoners Rift.

Exit mobile version