Czy Skazana to prawdziwa historia? Możesz być w szoku

Postanowiłem sprawdzić, czy historia pokazana w serialu Skazana wydarzyła się na prawdę.

Skazana to jeden z popularniejszych polskich seriali tworzonych dla TVN. Opowiada o sędzinie Alicji Mazur, która została wrobiona w morderstwo i trafiła do więzienia. Okazuje się, że na miejscu spotyka wiele kobiet, które znajdują się w tym miejscu ze względu na jej wyroki. Będzie musiała sobie z tym poradzić. Co ciekawe, serial oparty jest na prawdziwej historii.

Kim jest prawdziwa Alicja Mazur?

Historia Alicji Mazur z serialu Skazana oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i prawdziwej postaci. Chodzi o prawniczkę Beatę Krygier, która podczas aplikacji sędziowskiej została na trzy lata za oszustwa finansowe. Ostatecznie za kratami spędziła 2,5 roku. Jak sama mówi, w pewnym momencie zadała się z niewłaściwymi osobami. Jej historię opisała Ewa Ornacka w swojej książce Skazane na potępienie. To właśnie na jej podstawie powstał serial.

Kadr z serialu Skazana

Beata Krygier była także konsultantką w trakcie powstawania serialu. Co ciekawe, prawdziwa jest także Pati. To właśnie współwięźniarka o imieniu Patrycja pomagała Beacie Krygier podczas pobytu w więzieniu. Obie bardzo się wspierały przez cały czas trwania odsiadki.

Gdzie oglądać Skazaną?

Aktualnie dostępne są trzy sezony serialu Skazana. Wszystkie odcinki dostępne są w serwisie Player. W produkcji jest już także 4 sezon, który będzie jednocześnie zakończeniem serii.